Strona Główna / Portal Wielotematyczny / PŚ w Ruce: Norweg Daniel Andre Tande złamał regulamin?

PŚ w Ruce: Norweg Daniel Andre Tande złamał regulamin?

Nie dotykać kombinezonu!

W sezonie 2015/16 FIS wprowadził nowe przepisy odnośnie zachowań skoczków tuż przed startem. Odtąd skoczkowie musieli uważać na swoje nawyki, czy raczej zamierzone “gesty”, siedząc na belce startowej. Klepanie po udach, uderzanie się pięścią w tors, naciąganie rękawów – każde z tych zachowań na belce startowej to gwarantowana dyskwalifikacja.

Zmiany te mocno popierał wtedy selekcjoner norweskiej kadry, Alexander Stoeckl. – Zaletą nowego punktu kontrolnego jest to, że będzie mniej spekulacji na temat tego, czy sportowcy manipulują przy kombinezonach. Kontrola przed startem sprzyja większej sprawiedliwości – podkreślał  Norweg.

Niestety, gdy przypomnimy sobie wszystkich tych zawodników, którzy po skokach wyrzucali dynamicznie ręce w górę, wszystko staje się jasne. Bo tu wcale nie chodziło o radość z udanego skoku, lecz o oszukanie przy pomiarach po oddanych skokach.  Wielu skoczków przed skokiem naciągało kombinezon w dół, by stworzyć większą powierzchnię nośną w kroku i pod pachami. Po wyciągnięciu rąk wszystko wracało do normy i podczas kontroli nie znajdowano żadnych uchybień.

 

Nieprzepisowe zachowanie Norwega w dzisiejszym konkursie!

Daniel Andre Tande złamał dziś regulamin dotyczący poprawiania kombinezonu tuż przed startem. Siedząc na belce, bez skrupułów ocierał się o nią, obciągając w ten sposób kombinezon w dół, by obniżyć krocze i zwiększyć powierzchnię nośną.

Dlaczego Norweg nie został zdyskwalifikowany, skoro tak jawnie złamał przepis?

To nie jedyny “kombinezonowy absurd”, jaki miał miejsce podczas dzisiejszego konkursu. Piotr Żyła został zdyskwalifikowany w pierwszej serii za nieprzepisowy kombinezon. Za ten sam kombinezon, który w drugiej serii okazał się jak najbardziej przepisowy. Czyżby kombinezon nagle się skurczył?

Te dwa absurdalne wydarzenia wywołały już w internecie lawinę “teorii spiskowych” na temat “celowych działań”, mających pozbawić Biało-Czerwonych pozycji lidera w Pucharze Narodów. Absurd?

 

Zobacz również:

PIOTR ŻYŁA: W drugiej serii miałem ten sam strój…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi