Strona Główna / Portal Wielotematyczny / Być sobą – Wywiad z Jessicą Park.

Być sobą – Wywiad z Jessicą Park.

Jakiś czas temu udało mi się nawiązać kontakt z autorką młodzieżowej serii Flat Out Love. Niestety w Polsce został przetłumaczony dopiero tom pierwszy pod tytułem ”To skomplikowane. Julie”. Książka, której tłumaczenia podjęła się Joanna Dziubińska, ukazała się  dzięki wydawnictwu OMG Books.  Książkę tę serdecznie polecam, ponieważ jest to bardzo zabawna i wzruszająca opowieść. A sama autorka okazała się również ciepłą i serdeczną osobą i chętnie przystała na propozycję wywiadu dla swoich fanów. Oczywiście kontaktowałyśmy się drogą e-mailową. Zapraszam do lektury.

R: Skąd Twoje zamiłowanie do pisarstwa?
Jessica: Kocham pisać i nie wyobrażam sobie, żebym mogła w swojej karierze robić cokolwiek innego! To niesamowita zabawa tworzyć fikcyjne postacie i świat, ale to szczególnie fajne gdy masz wrażenie, że postacie mówią ci co masz robić.. prowadząc ich historię.

R: Jak powstało Flat out love?

Jessica: To straszne, ale teraz nie pamiętam, ale lata temu, czytałam bloga o parze, która miała małe mieszkanko i publikowali masę zdjęć o tym ze swojego mieszkania… Pijąc kawę, kosząc trawnik, itd. Większość z tego była bardzo zabawna, ale było coś mrocznego w tych postach, co dało mi do myślenia..

R: Czy szykujesz kolejną powieść?

Jessica: Tak! Romans umieszczony w małym mieście Vermont. Dużo dziwnych postaci i humorystyczna rzeczywistość, ale – jak zawsze – jakiś ciemniejszy, bardziej poważny kawałek.

R: Masz jakiś ulubiony cytat lub kierujesz się w życiu jakimś mottem?

Jessica: „Być sobą w świecie, który wciąż próbuje zrobić z ciebie kogoś innego, jest naprawdę dużym osiągnięciem”.

R: Czy planujesz przyjazd do Polski, żeby spotkać się z fanami?

Jessica: Oh, byłoby wspaniale, ale nie jestem pewna, czy taka okazja się nadarzy w najbliższym czasie.  Uwielbiam moich polskich fanów!

R: Czy zdradzisz o sobie coś czego nikt nie wie? O ile taka rzecz istnieje.

Jessica: Oh, nie mogę powiedzieć. W końcu, to rzeczy, których nikt o nas nie wie. Prawda?

R: Gdzie wychowała się Jessica, która  według New York Times, tworzy światowe bestsellery?

Jessica: Dorastałam w Newton w stanie Massachusetts, z dala od Bostonu, z cudownymi rodzicami.  A przez mój dom, podczas lat mojego pobytu tam przewinęło się dużo zwierząt.

R: Jak dobrze zauważyłam na instagramie, masz syna. Jakie ma zdanie na temat twoich książek? Czyta je, czy raczej tylko wspiera twoją pasję?

Jessica: Mój syn ma 16 lat i uwielbia to, że piszę. Czytał „Flat out love”, ale nie czytał innych. Co naprawdę fajne został pisarzem sam dla siebie. Wydał nowelę Voltage i teraz pracuje nad kolejną historią. To świetna zabawa rozmawiać z nim o spiskowaniu, strukturze, rozwoju postaci, itd.

R:  Poznałaś w swoim życiu taką Julie Seagel?
Jessica: Ha ha! Nie. Tak, dużo moich postaci prawdopodobnie ma cechy od ludzi, których znam, albo spotkałam. I zdecydowanie mają część mnie – ale moja obsada jest zupełnie fikcyjna.

R: I ostatnie pytanie, gdyby powstał film na podstawie flat out love, jaką wybrałaś piosenkę na czołówkę?

Jessica: „Free Fallin” wersję Johnego Mayer’a.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi