Strona Główna / Portal Wielotematyczny / Cukur: “Nigdy się nie poddawaj!” Wywiad z aktorem Arasem Bullutem Iynemli [WYWIAD]

Cukur: “Nigdy się nie poddawaj!” Wywiad z aktorem Arasem Bullutem Iynemli [WYWIAD]

Oto najnowszy wywiad, którego udzielił Aras Bullut Iynemli dla  „Hello Magazine”.

Na jego koncie odnaleźć można takie serialowe pozycje, jak “Icerde”, “Maral” czy “Wspaniałe Stulecie, a już w najbliższy poniedziałek 23 października na ekranach telewizorów pojawi się w nowej odsłonie w serialu “Cukur”.

Dziennikarz: Byłeś na ekranie odkąd skończyłeś 19 lat, przez lata  grałeś role niewinnego „syna rodziny” aż przeszedłeś do bardziej brutalnych ról.

Aras: Czekaj, czekaj! Ja dorosłem, prawda, Hakan? Obecnie mam 30 lat.

D: Nie możesz mieć aż tylu.

A: Mam 27.

D: Jak odnosisz się do nieustępliwych postaci, które grasz?

A: Oczywiście każda postać, którą gram, jest częścią mnie, ale prywatnie nie mam brutalnego charakteru. Jestem z Besiktas i wspieram tutejszą drużynę piłki nożnej (śmieje się). Dorastałem w duchu Besiktas, poszedłem tu do liceum, mam brata, który jest 11 lat starszy ode mnie i nauczyłem się wiele od niego i naszego ojca. Nie wyzywam obcych na pojedynek i nie inicjuję bójek.

D: Mówią „Carsi jest przeciwko wszystkiemu” (Carsi to fan club Besiktas). Również udziela Ci się ten buntowniczy duch?

A: Zawsze go mam!

D: Możesz wyjaśnić na czym on polega?

A: To trudne. Nie można tego wyjaśnić, trzeba tym żyć. Ale mój pogląd na piłkę nożną się zmienił.

D: Zatem jak?

A: Teraz twierdzę, że dobrze mieć inne drużyny w lidze, jak np. Fenerbahce i Galatasaray, inne drużyny dodają barw i różnorodności.

D: Czy ta tolerancja również dotyczy aktorów takich jak Kivanc Tatlitung i Cagatay Ulusoy?

A: Tak, o to też zapytaj (śmieje się). Oczywiście! Cieszę się z nich wszystkich. To naturalny życiowy przepływ. Kiedy fani z przeciwnych drużyn kibicują przeciwnikom, staję się szczęśliwy i emocjonalny.

D: Jak się zmieniłeś przez lata?

A: Dojrzałem i stałem się spokojniejszą osobą. 3-4 lata temu stałem się również bardziej tolerancyjny. Nauczyłem się akceptować ludzi i sytuacje takimi, jakimi naprawdę są, nie tak, jak chce je widzieć. Nikt nie zrozumie w pełni drugiej osoby. Żyję swoim życiem, mówiąc: ‘Ta osoba jest taka, ja taki”, co jest dobre. Również sądzę, że to cenne, by popełniać błędy i uczyć się z nich.

D: Postacie, które tworzysz, muszą stawiać czoła wielu przeciwnościom w życiu, jak jest w Twoim życiu?

A: Tak, jak każdego. Ważna jest dla mnie nadzieja. Ona zawsze jest i to jest to, co trzyma nas przy życiu. Moja mama zwykła mówić „Jeśli coś jest Twoim marzeniem, idź i to osiągnij, zawsze jest nadzieja, nawet jeśli napotykasz trudności”. W skrócie: „Nigdy się nie poddawaj”.

D: Twój brat jest aktorem, siostra prezenterką – odziedziczyłeś talent?

A: Mój wujek grał w sztukach, a wujek mamy również był aktorem. Zainteresowałem się aktorstwem w późniejszym okresie.

D: Najpierw zobaczyliśmy Cię w reklamie z Beren Saat. Czy ten nieśmiały chłopiec marzył o sukcesie, który osiągnął dzisiaj?

A: Właściwie brałem udział w reklamach również wcześniej. Dyrektorem tej reklamy była Zeynep Gunay Tan. Wezwała mnie na przesłuchania do Oyle Bir Gecer Zaman Ki. Potem była reklama z Beren Saat. Kiedy poszedłem na przesłuchanie do OBGZK, powiedziałem Zeynep: “Nie wiem, czy uda mi się to zrobić, ale chcę się przetestować”. Kiedy przesłuchanie się skończyło, pogratulowałem mi. Ale czy wyobrażałem sobie dzisiejszą pozycję? Nie wiem. Uczyłem się inżynierii lotnictwa, gdy odnalazłem się w aktorstwie.

D: Nie przeraża Cię, że Twoje imię widnieje wśród największych i najpopularniejszych aktorów?

A: Nie opisałbym tego tak. Powiedzmy, że gdy wykonujesz swoją pracę, która podoba się ludziom, to Twoja odpowiedzialność wzrasta. Są zalety i wady. Wolę nie żyć tym całkowicie. Bóg wskazał mi ścieżkę i staram się wykonywać ją najlepiej, jak potrafię. Zawsze wiedziałem, że mogę zrobić to lepiej i starać się to robić.

D: Był taki okres w Twoim życiu, kiedy wiodłeś nocne życie.

A: Nieeeeee, nie pamiętam (śmieje się). Oczywiście były czasy, kiedy robiłem to częściej. Ahh, młode lata.

D: 2 lata temu powiedziałeś, że byłeś nieśmiały i nie mogłeś patrzeć na drugą osobę długo. Jak jest dzisiaj?

A: Nadal jestem nieśmiały, ale stałem się lepszy w komunikacji z innymi ludźmi. Miłość to proces, gdzie ludzie się zgłębiają. W każdej relacji musimy zmierzyć się z naszymi poświęceniami, ograniczeniami i słabościami. Miłość to dla nas pociecha. Pomaga mi poznać swoje wnętrze.

D: W jednym z wywiadów powiedziałeś, że seksapil wiąże się z libido. Nadal w to wierzysz?

A: Tak. Seksapil składa się z libido, aury i energii. Myślę, że ważne jest, by wykonywać to dobrze.

D: Wspominając o libido, czy Twoje jest wysokie?

A: Co masz na myśli? Daję sobie radę (śmieje się). Co to za osobiste i niekomfortowe pytanie?!

D: Czy kiedykolwiek przywiązałeś się do charakteru?

A: Pracuję z nauczycielami, którzy pomagają mi wyjść z umysłów postaci.

D: Ale tego lata nadal nosisz outfity Merta (buty i skórzane kurtki).

A: Czasem uwielbiam takie stylówki. Nic na to nie poradzę.

D: Czytałem również komentarze jakoby Twoje włosy miały być brudne. Zasmuciło Cię to?

A: Serio są takie komentarze? W “Icerde” robiliśmy tak na potrzeby włosów Merta, ponieważ był chłopakiem z ulicy. Z drugiej strony, w codziennym życiu ćwiczę i biorę prysznic codziennie. Nie dawajcie takiego nagłówka.

D: Twój nowy serial przypomina “Icerde”.

A: Kiedy przeczytałem scenariusz, widziałem różnice pomiędzy “Icerde” i “Cukur”, widzowie również je zobaczą, kiedy zaczną go oglądać.

D: Co innego jest w “Cukur”?

A: “Cukur” jest o rozbitej rodzinie, która się schodzi. Jest również historia o silnej miłości. Co to znaczy być kochankiem, synem, ojcem, matką, rodzeństwem, etc. Kiedy zaczynasz myśleć, że jesteś wolny, wracasz skąd przyszedłeś – to historia wielu paradoksów. Jest również pełna nadziei. Cukur to nazwa sąsiedztwa… miejsce, gdzie ludzie się chronią. Mój bohater jest nazywany Yamac, synem który nigdy w pełni nie został zaakceptowany przez swojego ojca. Yamac jest piosenkarzem rockowym w nocy i chemikiem w dzień. Muzyka jest bardzo ważna dla mnie, głównie słucham rockowych piosenek. Kiedy przygotowywałem się do tej roli, po długim czasie zacząłem słuchać Guns’N’Roses, Led Zepplin i Aerosmith.

D: Czy masz historię odnośnie wychodzenia z Cukur (dołu)?

A: Co masz na myśli mówiąc „dół”? To może być szczyt góry. Czasami osoba może czuć się, jakby była w dole, ale właściwie to może być jej szczyt. Mogą się czegoś o sobie dowiedzieć i nauczyć. Lub czasem mogą myśleć, że są na szczycie, a może być wręcz przeciwnie. Najważniejsze jest to, co widzisz, gdy jesteś na dnie.

D: W zwiastunach ludzie zawsze skaczą z dachów i są sceny walki. Masz swojego dublera do takich scen?

A: Wolę robić to sam. Pracuję z osobą zajmującą się scenami akcji i choreografem.

D: Miałeś jakieś kontuzje?

A: Oczywiście. W zeszłym roku podczas sceny walki złamałem rękę.

A: Nadal próbuję podszlifować angielski. Kiedy miałem 15 czy 16 lat, zawsze chciałem wziąć udział w międzynarodowym projekcie. Nadal studiuję inżynierię lotnictwa na Uniwersytecie Stambulskim. Chcę to skończyć. Zawsze interesowałem się matematyką i fizyką, ale jak widać, aktorstwo było moją drogą. Odnośnie dziewczyny – Bige. Mamy bardzo piękną relację. Niech Bóg chroni ją przed złym okiem. Nie chcę o tym rozmawiać.