Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Daniel Andre Tande mistrzem świata w lotach narciarskich, Kamil Stoch 2!

Daniel Andre Tande mistrzem świata w lotach narciarskich, Kamil Stoch 2!

Daniel Andre Tande został mistrzem świata w lotach narciarskich. Norweg pokonał drugiego – Kamila Stocha o 13,3 punktu i trzeciego – Richarda Freitaga o 24,3 punktu.

W sobotę odbyła się tylko jedna z zaplanowanych serii konkursowych. Oznacza to, że Daniel Andre Tande zdobył tytuł mistrza świata po trzech z czterech planowanych serii. Po raz ostatni pełne cztery serie mistrzostw świata w lotach narciarskich udało się rozegrać w roku 2010 w Planicy.

Norweg po raz pierwszy został indywidualnym mistrzem świata w lotach narciarskich. Ostatnim przedstawicielem “kraju wikingów”, który tego dokonał był Roar Ljoekelsoey (w roku 2004 i 2006). Tande prezentował wysoką dyspozycję na skoczni im. Heiniego Klopfera od pierwszego oddanego skoku. Wygrał serię treningową, kwalifikacje, a także konkurs indywidualny. Po wczorajszych seriach wyprzedzał Richarda Freitaga o 11,9 punktu i Kamila Stocha o 17,8 punktu. Podczas rozegranej dziś trzeciej serii zawodów zdecydowanie najlepszy okazał się Kamil Stoch, który skokiem na 211, 5 m zniwelował straty do 13,3 punktu. Lot Polaka pozwolił mu również wyprzedzić Richarda Freitaga (190,5 m) i ostatecznie zająć 2 miejsce w konkursie.

Życiowy wynik na mistrzostwach świata w lotach osiągnął również Dawid Kubacki, który zajął 10 miejsce, a każdy oddany przez niego skok kończył się poza 200 metrem. W drugiej dziesiątce znalazło się kolejnych dwóch biało-czerwonych. Stefan Hula zajął 13, a Piotr Żyła 17 miejsce.

Już jutro odbędzie się konkurs drużynowy z udziałem prawdopodobnie ośmiu zespołów. Skład reprezentacji Polski zostanie ogłoszony niebawem. Początek pierwszej serii o godzinie 16:00 (Transmisja w TVP 1 i Eurosport 1).

Wyniki konkursu indywidualnego o mistrzostwo świata w lotach narciarskich (Oberstdorf HS 235):

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi