Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Daniel Andre Tande prowadzi na półmetku mistrzostw świata w lotach narciarskich!

Daniel Andre Tande prowadzi na półmetku mistrzostw świata w lotach narciarskich!

Daniel Andre Tande najlepszy po dwóch seriach mistrzostw świata w lotach narciarskich, które odbywają się w niemieckim Oberstdorfie. Kamil Stoch zajmuje aktualnie trzecią pozycję. Już jutro kolejne serie, które rozstrzygną o tytule!

Norweg potwierdził swą dominację na skoczni im. Heiniego Klopfera. Wczoraj wygrał jedyną serię treningową, dziś najpierw zwyciężył w kwalifikacjach, a obecnie jest liderem na półmetku rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza świata w lotach narciarskich. Na drugim miejscu znajduje się wracający po kontuzji – Richard Freitag, który traci do Norwega 10,9 punktu. Trzeci stopień podium należy aktualnie do Kamila Stocha, który przegrywa z Tande o 17,8 punktu.

Wszyscy startujący Polacy znajdują się w pierwszej dwudziestce zawodów. Dawid Kubacki jest obecnie 10, Stefan Hula – 14 a Piotr Żyła – 20. Fatalny początek mistrzostw zaliczył Michael Hayboeck. Austriak upadł po lądowaniu na odległości 171,5 m i został przewieziony do szpitala na badania. W jego miejsce do startu w kolejnych seriach został dopuszczony 31 zawodnik I serii – Rosjanin – Michaił Nazarow. W dzisiejszym konkursie tylko jeden skoczek poprawił swój rekord życiowy – był to Fin Eetu Nousiainen, który poleciał na 161 m.

Sędziowie zawodów wielokrotnie szachowali dziś belkami. Bramka najazdowa przemieszczała się od numeru 25 do numeru 15.

Trzecia seria mistrzostw świata rozpocznie się jutro o godzinie 16:00 (transmisja w TVP 1 i Eurosport 1). Poprzedzi ją seria próbna, która rozpocznie się o godzinie 15:00.

Klasyfikacja konkursu indywidualnego mistrzostw świata w lotach narciarskich (po 2 z 4 serii):

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi