Strona Główna / HOT / Domen Prevc wraca do Pucharu Świata.

Domen Prevc wraca do Pucharu Świata.

Młodszy brat Petera Prevca – Domen, powraca do rywalizacji w  Pucharze Świata. Inauguracyjny występ skoczka już w najbliższy weekend w szwajcarskim Engelbergu.

To będzie pierwszy start w sezonie 2017/18 dla najmłodszego z braci Prevców, 18-letniego Domena. Najlepszy w ubiegłym sezonie słoweński skoczek trenował w Planicy, gdzie – jak możemy przeczytać na instagramie Domena  – korzystał ze słonecznej pogody i mógł cieszyć się ze swoich dalekich skoków.

Enjoying sunny days in #planica. #zavarovalnicatriglav

A post shared by Domen (@domen_prevc) on

O dobrej formie Domena zapewniał już nas  asystent Gorana Janusa, Jani Grilc: Domen robi stopniowe postępy. Powoli zbliża się do poziomu, który reprezentował przed rokiem. W jego przypadku obok fizycznej formy ważna jest jednak także mentalna gotowość.

Przypomnijmy, iż Domen ubiegłoroczny sezon zakończył na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ. Należy również wspomnieć, iż Engelberg okazał się dla niego szczęśliwy, gdyż dokładnie rok temu (17 i 18 grudnia 2016) zajął tam kolejno 2. i 1. miejsce. Czy i w tym roku szwajcarskie “Miasto Aniołów” okaże się dla młodego Słoweńca szczęśliwe?

Leaving Zakopane with two good results ? #sloskiteam #zakopane2017

A post shared by Domen (@domen_prevc) on

Robert Kraniec wraca, Peter Prevc potrzebuje spokoju…

Podczas, gdy Domen odzyskuje formę, jego najstarszy brat, doskonale nam znany Peter, wciąż tej formy szuka. Utytułowany skoczek zajmuje dopiero 20. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z liczbą 55. punktów na swym koncie i nie jest to najlepsze rozpoczęcie olimpijskiego sezonu. Sam skoczek twierdzi, że potrzebuje spokoju. Słaba dyspozycja 25-latka  nie pozwala mu na zajmowanie wysokich lokat, dlatego 13. pozycja w pierwszym z dwóch konkursów indywidualnych w Niżnym Tagile ucieszyła Słoweńca. – Jestem bardzo zadowolony z całego konkursu. Zrobiłem postęp w porównaniu z poprzednimi zawodami, ale wszystkiego nie da się naprawić z dnia na dzieńPrzede mną jeszcze dużo pracy, potrzebuję więc spokoju –mówił. Czy Peter zdąży z formą na najważniejsze imprezy sportowe w tym sezonie? Niebawem się przekonamy.

Publié par Robert Kranjec sur dimanche 17 Janvier 2010

 

Słoweński sztab szkoleniowy zdecydował również, by po krótkiej przerwie do Pucharu Świata powrócił  36-letni Robert Kranjec, podczas, gdy inny zawodnik – Jurij Tepes, startuje w Pucharze Kontynentalnym w Ruce. Czy ekipa Słowenii spełni oczekiwania Gorana Janusa? Olimpiada za pasem, a słoweński szkoleniowiec wciąż ma powody do zmartwień. Choć  Jernej Damjan rozbudził nieco nadzieje swoją wygraną w Ruce, drużyna Janusa daleka jest od mistrzowskiej dyspozycji. Zatem, czy  Domen Prevc jest w stanie dźwignąć ekipę i wprowadzić ją do ścisłej czołówki pucharowej? Cała nadzieja w nim i wykazującym ostatnio dobrą formę Jerneju Damjanie.

 

Zobacz również:

Skoki narciarskie: Przed nami Puchar Świata w Engelbergu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi