Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / FIS przeprosił za hymn zagrany po zwycięstwie Kamila Stocha w Ga-Pa

FIS przeprosił za hymn zagrany po zwycięstwie Kamila Stocha w Ga-Pa

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) przeprosiła za wersję hymnu, odegraną po zwycięstwie Kamila Stocha w drugim konkursie 66 Turnieju Czterech Skoczni, rozgrywanym w Garmisch-Partenkirchen. 

Wersja hymnu, którą odegrano, wzbudziła wiele kontrowersji wśród polskich kibiców, a także wśród działaczy z FIS. Pomimo tego, że FIS nie było organizatorem konkursu (rolę tę sprawowali działacze z Ga-Pa), postanowiło przeprosić polski sztab szkoleniowy oraz kibiców. Dziś w Innsbrucku, jeszcze przed oficjalnymi treningami, dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim – Adam Małysz, postanowił porozmawiać z Walterem Hoferem o zaistniałej sytuacji. Cytowany przez Przegląd Sportowy, powiedział – “Sami ludzie z FIS byli zszokowani tym, jaki hymn został zagrany w Ga-Pa. Nie mieli za co przepraszać, bo to nie była ich wina, a organizatorów, ale przeprosili za zamieszanie. Nie wiedzieli, skąd organizatorzy wzięli taką wersję hymnu. Ludzie z FIS powiedzieli mi, że kiedy ją usłyszeli, to sami zorientowali się, że coś nie gra. Pytali się mnie, czy były tam jakieś złe słowa. Powiedziałem, że nie, ale hymn brzmiał jak marsz pogrzebowy“.

W sprawie odegranego w Ga-Pa hymnu, Polski Związek Narciarski otrzymał zapytanie z ministerstwa. Jak dodaje Adam Małysz – “Wysłano mi e-mailem hymn, który ma być odgrywany, ale na szczęście Horst Nilgen, odpowiedzialny w FIS za kontakty z mediami, sam już sobie znalazł dobrą wersję”. 

Hymnu można posłuchać w poniższym nagraniu:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi