Strona Główna / Motoryzacja / FlixBus “połyka” PolskiegoBusa!

FlixBus “połyka” PolskiegoBusa!

Żaba połyka bociana, czyli PolskiBus “w paszczy” FlixBusa.

W piątek pisaliśmy o tym, iż dni PolskiegoBusa w naszym kraju są policzone i niestety wygląda na to, że “plotki o śmierci Bociana nie były przesadzone”. Dziś informacja o stopniowym wycofywaniu PolskiegoBusa potwierdziła się. Na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowano, na czym będzie polegała “zielono – czerwona” współpraca. Głównym ustaleniem jest to, że PolskiBus będzie podwykonawcą dla FlixBusa, który jest raczej platformą do sprzedaży biletów, gdyż  w Polsce posiada on obecnie tylko jeden. PolskiBus będzie głównym i nie jedynym partnerem.

Do kwietnia chcielibyśmy mieć w Polsce jeszcze kilkunastu innych partnerów autokarowych – mówi Michał Leman, dyrektor FlixBusa w Polsce.

PolskiFlixBus?

 

FlixBus chce rozszerzyć  swą ekspansję również na poziomie czysto “estetycznym”. Jak zapewnia Leman:  Około godziny 12 pierwszy autokar PolskiegoBusa zostanie przemalowany na zielono. Mamy nadzieję, że do połowy przyszłego roku wszystkie autobusy PolskiegoBusa będą jeździły w barwach FlixBusa.

FilxBus wprowadzi nowe połączenia.

Dyrekcja FlixBus zapewnia, że stare połączenia PolskiegoBusa pozostaną. Dodatkowo powstanie niewielka liczba nowych tras krajowym i międzynarodowych, z kilku polskich miast do Austrii, Niemiec, Słowacji,  Czech,  i Węgier. FlixBus ma pojawić się w osiemnastu miastach, jednak na jakiekolwiek informacje o nowym rozkładzie jazdy musimy poczekać do początku roku. Głównymi punktami, tworzącymi ‘centra’ siatki połączeń w Polsce będą Warszawa, Wrocław oraz Kraków (dworzec MDA).

FlixBus wychodzi naprzeciw wymaganiom długonogich podróżnych.

Nowy, zielony przewoźnik, oprócz zmiany koloru autobusów, oferuje lepszy komfort podróży dla długonogich pasażerów. Z każdego autobusu ma zostać usuniętych co najmniej 6 siedzeń, aby było więcej miejsca na nogi! Jak mówi Leman: Używając metodologii lotniczej, miejsce na nogi będzie wynosiło ok. 31 cali. 

Poza tym, dotychczasowe fotele maja zostać zamienione na bardziej komfortowe. Żeby nie było za różowo, są też negatywy. FlixBus rezygnuje z numerowanych miejscówek, co niestety oznacza powrót “prawa dżungli” – kto mocniej łokciami się rozpycha, ten lepszą miejscówkę dostanie .

Mamy za to dobrą wiadomość dla amatorów internetu w podróży. Wi-Fi dostępne będzie w autobusach na trasach międzynarodowych, również poza granicami kraju. Teraz, gdy będziemy mieli więcej miejsca na nogi, nasze laptopy wreszcie zmieszczą się nam na kolanach.

A co z cenami biletów? Zarząd FlixBus niezbyt jasno się w tej sprawie wypowiada, jednak deklaruje, że “bilety za złotówkę” pozostaną.

Czy zmiana z czerwonego na zielone okaże się dla nas podróżnych korzystna? Cóż… Oby nie okazała się zamianą przysłowiowej siekierki na kijek.

Zobacz również:

PolskiBus zniknie z Polski? Czy to koniec biletów za złotówkę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi