Strona Główna / Piłka Nożna / Gran Derbi: Real upokorzony przez Barcelonę!

Gran Derbi: Real upokorzony przez Barcelonę!

FC Barcelona lepsza od Realu. W hicie 17 kolejki Primera Division Katalończycy pokonali królewskich 0:3! Wygrana daje Barcelonie 14 punktów przewagi nad Realem w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa spotkania nie wskazywała na odniesienie przez Barcelonę tak wysokiego zwycięstwa. Okazje marnowali zarówno piłkarze Realu, jak i dumy Katalonii. Piłkarze z Madrytu mieli jednak więcej szans na zdobycie bramki, ale mimo to pierwsza część spotkania skończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie piłkarze Barcelony zaczęli dominować na boisku. Już w 54 minucie podanie Sergiego Roberto zamienił na gola Luis Suarez. Dziesięć minut później, w 64 minucie sytuacja Realu stała się jeszcze gorsza –  Daniel Carvajal otrzymał czerwoną kartkę za odbicie piłki rękami w polu karnym. Strzał z 11 metrów na gola zamienił Leo Messi, dla którego było to 25 trafienie w historii El Clasico, co czyni go rekordzistą pod względem ilości zdobytych goli w starciach obu drużyn. Argentyńczyk został bohaterem spotkania – stwarzał wiele dogodnych sytuacji kolegom z drużyny,  zdobył jedną z bramek, a także asystował przy trzecim golu, którego zdobywcą był Aleix Vidal. Bramka zdobyta w 93 minucie była dobiciem piłkarzy Realu Madryt.

Po 17 rozegranych meczach Barcelona ma na koncie 45 punktów i prowadzi w ligowej tabeli. Real Madryt zajmuje obecnie 4 miejsce, tracąc 14 punktów do dumy Katalonii, jednak ma rozegrane jedno spotkanie mniej.

Składy:

FC Barcelona: Ter Stegen, Sergi Roberto, Piqué, Vermaelen, Alba, Busquets, Rakitic, Iniesta, Paulinho, Messi, Suárez.

Real Madryt: Keylor Navas; Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo; Casemiro, Modric, Kroos, Kovacic; Cristiano Ronaldo, Benzema.