Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / “Idę dalej” – film o Gregorze Schlirenzauerze

“Idę dalej” – film o Gregorze Schlirenzauerze

Film “Idę dalej” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów skoków narciarskich. Opowiada o drodze, którą musiał przejść Gregor Schlirenzauer, aby ponownie czerpać radość z życia i wrócić na skocznię. Dokument wykracza pora ramy sportu, przekazując również uniwersalne wartości życiowe.

Gregor Schlirenzauer wciąż jest młodym skoczkiem, ma dopiero 27 lat, a w skokach zdobył już wszystko. W wieku 16 lat Austriak po raz pierwszy wygrał zawody Pucharu Świata – w swoim drugim sezonie startów wygrał konkurs indywidualny w norweskim Lillehammer. Siedem lat później miał już na koncie 53 indywidualne zwycięstwa, co czyni go dotychczas rekordzistą w tej klasyfikacji. Po długim okresie zwycięstw w pucharowych zawodach, a także konkursach mistrzowskich, wyniki Gregora były coraz gorsze. Słabsze występy i oczekiwania kibiców przerosły młodego skoczka, jednocześnie pogrążając go w bolesnym kryzysie. W styczniu 2016 roku Gregor oznajmił kolegom z reprezentacji, że rezygnuje z dalszych startów w konkursach. Decyzja ta była podyktowana nie tylko brakiem formy, ale również problemami prywatnymi.

Rok 2016 był czasem wielkich przemian w życiu Gregora. Film “idę dalej” obrazuje drogą Gregora, którą musiał przejść aby ponownie czerpać radość z życia i satysfakcję z bycia skoczkiem narciarskim. W tym czasie towarzyszył mu reżyser filmu – Gerald Salmina. Dokument pokazuje wiele trudnych i wzruszających chwil z tego okresu, a także wypowiedzi przyjaciół czy trenerów głównego bohatera.

Film z polskimi napisami można obejrzeć na platformie Red Bull TV pod adresem: redbull.tv/idedalej

 

Oficjalny zwiastun filmu:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi