Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / J. Kobayashi wygrywa kwalifikacje, siedmiu Polaków w konkursie!

J. Kobayashi wygrywa kwalifikacje, siedmiu Polaków w konkursie!

Junshiro Kobayashi wygrywa kwalifikacje do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Japończyk wyprzedził drugiego – Kamila Stocha o 3,1 punktu i trzeciego – Richarda Freitaga o 3,5 punktu.

Dzisiejsza rywalizacja na skoczni Bergisel w Innsbrucku toczyła się w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych. Pierwsza seria próbna poprzedzająca kwalifikacje rozpoczęła się z opóźnieniem, a druga została przerwana. Z kolei kwalifikacje były wielokrotnie przerywane i trwały prawie dwie godziny. Powodem wszelkich opóźnień były silne podmuchy wiatru oraz ulewa, która zawitała nad austriackie miasto.

W jutrzejszym konkursie głównym wystartuje siedmiu Polaków. Wszyscy podopieczni trenera Stefana Horngachera pomyślnie przeszli kwalifikacje. Poza Kamilem Stochem, w pierwszej dziesiątce kwalifikacji znaleźli się także: 4 – Dawid Kubacki i 8 – Stefan Hula. Jutrzejsza rywalizacja będzie również debiutem Tomasza Pilcha – aktualnego lidera Pucharu Kontynentalnego, który w dzisiejszych kwalifikacjach zajął 38 miejsce.

Pary KO jutrzejszego konkursu w Innsbrucku (Bergisel HS 130):

 

Wyniki kwalifikacji w Innsbrucku (03.01.2018):

 

Komentarze

  1. Lady-in-Red

    Kot, Żyła i Pilch za łatwo nie będą mieli 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi