Strona Główna / Portal Wielotematyczny / Jak dodać artykuł?

Jak dodać artykuł?

Po zalogowaniu na stronie przejdź do panelu zarządzania dostępnego pod adresem https://emcio.com/wp-admin/ , następnie do zakładki wpisy:

Twoim oczom ukaże się podgląd wszystkich opublikowany artykułów – z tego poziomu możesz zarządzać swoimi publikacjami (min. dodawać, usuwać, edytować je). Kliknij opcje DODAJ NOWY aby rozpocząć tworzenie nowego artykułu:

Istnieje szybsza opcja, z której możesz rozpocząć pisanie artykułu z każdego miejsca na stronie. Wystarczy, że wejdziesz w opcje Dodaj w górnym pasku na stronie, następnie wybierzesz Wpis. Mimo to warto pamiętać o zakładce z wpisami, dostępna jest w niej opcja dzięki której można wyszukać swoje artykuły i mini opcje pozwalające na ich szybkie edytowanie.

Opcja z górnego menu:

Już wiesz jak dostać się do edytora tekstu pozwalającego na zamieszczenie publikacji, zacznijmy omawiać  jego strukturę.

TYTUŁ:

Zacznij od wprowadzenia tytułu dla swojego artykułu, to co wprowadzisz w tym polu powinno wskazywać na to co jest w treści, a ponadto tytuł powinien zachęcić zwykłego szarego odbiorcę do przeczytania – a to nie taka łatwa sztuka, najlepiej sprawdzają się te kontrowersyjne a zarazem prawdziwe!

TREŚĆ:

W tym polu czas pokazać swojego umiejętności pisarskie, do dyspozycji masz pełno opcji, omówimy najważniejsze.

Pogrubienie – klikając literkę B możesz wyszczególnić wybraną treść zmieniając czcionkę na grubszą, aby rozpocząć pisanie pogrubioną czcionką kliknij opcje – aby wyłączyć odznacz. Możesz również zaznaczyć myszką treść którą chcesz pogrubić i na zaznaczonym tekście kliknąć opcje.

Dodaj Medium – za pomocą tej opcji wstawisz obrazek na stronę, kliknij w opcje DODAJ MEDIUM następnie WYBIERZ PLIK  pojawi Ci się możliwość wgrania obrazka z Twojego komputera, w wybranej lokalizacji znajdź obrazek i kliknij na niego:

Po załadowaniu możesz określić jego rozmiar za pomocą dostępnych opcji, następnie aby dodać zdjęcie kliknij na WSTAW DO WPISU.  Jeśli chcesz edytować obrazek po prostu kliknij na niego, ukażą Ci się opcje pozwalające na edycje jego rozmiaru bądź np. jego usunięcie.

Dodaj adres WWW – za pomocą tej opcji możesz dodać odnośnik na wybraną stronę www, kliknij na ikonkę, wprowadź adres:

Następnie klikając w zębate kółeczko przejdziesz w opcje odnośnika za pomocą których ustalisz, że ten adres będzie się wyświetał nie jako https://emcio.com/forum/ tylko Forum Wielotematyczne.

Więcej opcji – wybierz TO aby powiększyć swój pasek z opcjami edytora.

Kolor tekstu – kliknij “A” i wybierz kolor aby rozpocząć pisanie w innej niż standardowa barwie, lub zaznacz wybrany tekst do pokolorowania i kliknij opcje z kolorem.

Rozmiar czcionki – za pomocą opcji możesz powiększyć wybrane elementy tekstu, działanie takie same jak w przypadku opcji z kolorem: wybierz czcionkę aby rozpocząć pisanie w niej lub zaznacz wybraną treść do powiększenia.

Wstaw film – za pomocą tej opcji, możesz dodać np. film z YouTube wklejając do niego link.

No to wszystkie najistotniejsze za nami, resztę sam odkryjesz. Jeśli pisałeś kiedyś coś w Wordzie nie będziesz miał z tym na pewno większego problemu! 🙂 A ja również chętnie pomogę.

 

WYBIERZ KATEGORIĘ:

Znajdź najbardziej odpowiednią kategorie dla Twojego wpisu i zaznacz ją! Opcja jest dostępna w panelu po Twojej prawej!

WYBIERZ OBRAZEK WYRÓŻNIAJĄCY:

Musisz ustalić zdjęcie dla swojego artykułu, procedura wgrania jest dokładanie taka sama jak w przypadku obrazka wewnątrz wpisu. Opcja jest dostępna w panelu po Twojej prawej!

Dokładnie chodzi o ten obraz: – wyświetli się na portalu naszym odbiorcom jako zdjęcie przed tytułem:

WYPEŁNIJ USTAWIENIA SPOŁECZNOŚCIOWE:

Aby Twój artykuł wyświetlił się w odpowiedni sposób na Facebooku i innych social mediach musisz uzupełnić ustawienia społecznościowe, które są dostępne bezpośrednio pod edytorem tekstu (zakładka All in One SEO Pack).

Tytuł – wklej tu tytuł artykułu!

Opis – w tym dodaj zajawkę, zwiastun Twojego artykułu, np. kilka słów które zachęcą odbiorcę do przeczytania albo streszczenie treści. Nie wysilaj się zbytnio, wystarczy 120 znaków.

Obraz – ustal obrazek dla artykułu, który wyświetli się po udostępnieniu na Facebooku możesz tu wybrać obraz który określiłeś wcześniej jako “Obrazek wyróżniający”.

No to wszystko, dodaj artykuł!

W prawym panelu znajdziesz opcje pozwalającą na opublikowanie, kliknij OPUBLIKUJ, a wpis pojawi się na stronie! 🙂

Jest tu więcej ciekawych opcji, jeśli zacząłeś pisać a coś zmusza Cię do porzucenia pracy nad artykułem kliknij Zapisz szkic, następnie znajdziesz swój artykuł w zakładce Wpisy i będziesz mógł do dokończyć w wybranym momencie. Klikając podejrzyj zobaczysz wersję roboczą, czyli jak wygląda Twój artykuł przed publikacją.

Link do artykułu za długi? Skróć go!

Klikając edytuj możesz ustalić jak będzie wyglądał link do Twojego artykułu, jeśli automatycznie stworzy się zbyt długi zalecam go dzięki tej opcji skrócić!

Przydatne poradniki: