Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Już jutro mistrzostwa Polski w skokach narciarskich! Czy wiatr pozwoli na rozegranie konkursu?

Już jutro mistrzostwa Polski w skokach narciarskich! Czy wiatr pozwoli na rozegranie konkursu?

Tradycyjnie, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odbędą się mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Tegoroczny konkurs zostanie rozegrany na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

Niestety aktualne warunki atmosferyczne, panujące w większości kraju nie przypominają panującej pory roku. Aura kojarzy się raczej z późną jesienią bądź wczesną wiosną, gdy wieje silniejszy wiatr i towarzyszą mu opady deszczu. Prognozy pogody dla Wisły na jutrzejszy dzień są skrajnie niekorzystne. Meteorolodzy zapowiadają podmuchy wiatru o średniej sile 6 m/s, a w porywach dochodzące do 12 m/s. Jeśli te warunki się potwierdzą, wówczas organizatorzy mogą mieć problem z rozegraniem choćby serii treningowej, nie mówiąc już o konkursie.

Kibice, którzy udają się jutro na obiekt w Wiśle lub zobaczą rywalizację skoczków przed telewizorami, muszą być przygotowani na to, że konkurs może mieć loteryjny przebieg bądź w ogóle nie dojdzie do skutku. Pozostaje tylko mieć nadzieję na poprawę pogody. Tytułu sprzed roku będzie bronić Piotr Żyła, który wygrał na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Wyprzedził wówczas Dawida Kubackiego i Macieja Kota. W rywalizacji nie wziął udziału Kamil Stoch, który zmagał się z przeziębieniem i nie chciał ryzykować zdrowia przed Turniejem Czterech Skoczni, który następnie wygrał.

W jutrzejszym konkursie na starcie zabraknie pięciu skoczków, którzy udają się w podróż do Engelbergu na kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego. Odbędą się one w dniach 27-28 grudnia. Wspomniani skoczkowie to: tegoroczna rewelacja i lider cyklu – Tomasz Pilch oraz Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Przemysław Kantyka.

Program mistrzostw Polski w skokach narciarskich:

DataGodzinaWydarzenie
26.12.201710:30Odprawa techniczna
26.12.201711:45Oficjalny trening
26.12.201712:45Kwalifikacje
26.12.201714:00Konkurs

Transmisję z zawodów przeprowadzą stacje: TVP Sport (od 13:20) oraz TVP 1 (od 13:30)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi