Strona Główna / Emcio.com / KALP ATISI – Ali Asaf trupem odcinka!? Kogo jeszcze zabije Makbule? [SPEKULACJE FANÓW]

KALP ATISI – Ali Asaf trupem odcinka!? Kogo jeszcze zabije Makbule? [SPEKULACJE FANÓW]

Ta historia zaczyna się bardzo niewinnie. Młoda, zbuntowana dziewczyna, skrzywdzona przez los i swoją rodzinę, pewnego dnia spotyka nauczyciela, który wywraca jej życie do góry nogami. Oczywiście związek napotyka trudności. Ona po śmierci babci zamierza zacząć walczyć o siebie, on ostatecznie decyduje się na wyjazd do USA  i na 10 lat ich drogi się rozchodzą .

Eylul Erdem i Ali Asaf, bo o nich mowa, spotykają się znowu po latach, a ich uczucie nadal trwa, mimo upływu czasu.
Oboje są wybitnymi chirurgami, uczą się od siebie nawzajem, pracują razem i zbliżają się do siebie, każdego dnia coraz bardziej. Pod wpływem Alego  Eylul  zmienia się z upartej, zawistnej dziewczyny we wrażliwą i  współczującą lekarkę.  Otwiera się na miłość i  już nie upiera się, że nigdy nikogo nie pokocha. W ramionach tego jedynego jej życie, które do tej pory było koszmarem, zmienia się w prawdziwą bajkę, w której to ona jest księżniczką.

Można by tak długo opowiadać tę piękna historię, która trwała raptem przez 8 ODCINKÓW. Niestety któregoś dnia Makbule Kosif (scenarzystka serialu “Kalp Atisi”) pomyślała sobie: “Może od dziś będziemy organizować zawody na “trupa odcinka”. Jak pomyślała, tak zrobiła, a fani tego romantycznego i ociekającego słodyczą serialu od kilku miesięcy przeżywają męki niepewności przed ekranami swoich komputerów, obawiając się, że kolejny ulubiony bohater może zejść z tego świata.

BAHAR DOSTAJE KULĘ
Ta historia zaczyna się, gdy na dachu szpitala “Heartbeat” kręci się niejaki Hakan. Facet ma dość dziwne hobby – lubi sobie strzelać do kogo popadnie, a całą winę zrzuca na swój guz, który potem  Ali Asaf bohatersko wycina i wszystko wraca do normy. Tak nam się tylko wydaje. W jednym z odcinków mamy – UWAGA – aż trzy trupy, w tym uwielbianą przez wszystkich Bahar, której zgon niejeden fan przeżywał równie mocno, jak śmierć ukochanego chomika.

Historia toczy się dalej, co odcinek, to nowa ofiara, gdzieś w tle rozwija się wątek miłosny. Jednak  dla scenarzystów najważniejsze jest, żeby główną bohaterkę wepchnąć w kolejne bagno, gdzie ktoś umrze, albo – nie daj Boże – ona sama stanie oko w oko ze śmiercią. Po  5 odcinkach fani powoli zaczynają organizować listę zgonów i głosować, kto będzie następny. Bahar, Melda, Ziyanur, Suleyman, Sinan, Oguz, Esma (niepotrzebne skreślić)? Tak sobie kolejno umierają, aż tu nagle (może z nudów), Makbule wprowadza do scenariusza kilku nowych psychopatów.

PSYCHOPATYCZNA ŻONA 
Eylul i Ali po długich bataliach w końcu decydują się na ślub. Plany próbuje przerwać była żona Alego – Nazli. Kobieta, która początkowo wydawała się być skrzywdzona przez los,  z czasem zaczyna zdradzać objawy ciężkiej choroby psychicznej, której nawet wybitny neurochirurg Ali Asaf nie dałby rady wyleczyć. Kiedy narzeczeni w końcu mają chwilę spokoju, żeby przygotować się do uroczystości i wydaje się, że wszystko  będzie normalne,  nadchodzą kolejne komplikacje. Dzień przed “nocą henny” Eylul ratuje świat przez wybuchem bomby, z którego – o dziwo – wychodzi cało, a mimo to wszystko idzie zgodnie z planem.

MIAŁ BYĆ ŚLUB…

Jest suknia, garnitur, kwiaty, świadkowie, goście i… pojawia się brat Alego Asafa, który oczywiście jest PSYCHOPATĄ i chce ZABIĆ swojego brata. Sułtan, bo tak ma na imię nowy bohater, pozwala swojemu bratu spędzić ostatnie 24 godziny z ukochaną, po czym w noc poślubną sprytnie dolewa trucizny do szampana nowożeńców i porywa świeżo upieczonego męża prosto z jego własnego łóżka. Żeby było zabawniej, organizuje wszystko tak, że to Eylul jest podejrzana o zabójstwo swojego ukochanego. Z samego rana dziewczyna zostaje aresztowana i tak kończy się kolejny “krwawy odcinek”.

RÓŻOWY WÓZECZEK 

Nie od dziś wiadomo, że tureckie scenarzystki mają specyficzny styl pisania. Hilar Salar i jej hit “Kara Sevda” również obfitował w psychopatyczne wątki – zaczynając od “rożowego wózeczka”, Nihan spadającej ze schodów, po Emira chcącego spalić żywcem Zeynep. Już wtedy można było się zastanawiać, czy scenarzystka ma problemy z…psychiką.

Mimo, że KOCHAMY Makbule i Hialar za ich seriale, to ciężko nam zaakceptować to, że robią sobie z nas żarty, wystawiając przy tym nasze nerwy na ciężką próbę. Żeby tego było mało, przeglądając Twittera, często można natknąć się na ciekawe wpisy Kazibe (drugiej scenarzystki Kalp Atisi), która podsyca atmosferę, pisząc np. tak:

“Eylul będzie ocalona, ale z Alim Asafem będzie trudniej…”. To samo robi jej koleżanka, Makbule, przed udostępnieniem każdego zwiastuna. No cóż. Dziękujemy za tę cenną informację!

SPEKULACJE FANÓW

Po wczorajszym livie “Kalp Atisi” wszyscy fani zaczęli snuć domysły co do dalszych losów głównych bohaterów.
Powstał pomysł, że Ali Asaf będzie umierał w męczarniach za to, że zabrał dzieciństwo swojemu bratu. Inna wersja mówi o tym, że braciszek zastosuje wobec Alego tortury psychiczne, żeby udowodnić, że nasz bohater wcale nie jest tak silny, za jakiego się podaje. Wielu  uważa, że ktoś za kogoś musi oddać życie w imię miłości, więc jeden z głównych bohaterów i tak umrze. Nie będzie to zaskoczeniem, ponieważ uśmiercanie pierwszoplanowych bohaterów to hobby naszych kochanych scenarzystek, o czym świadczy ostatni odcinek “Kara Sevda” i zgon Kemala.

CZY MAKBULE POTRZEBUJE POMOCY NEUROCHIRURGA?
Niestety, obawiamy się, że tak. Ali Asaf został uprowadzony i zamknięty w worku, Eylul siedzi w więzeniu, Selim nie ma ręki, a Oguz zajęty jest romansem z Ipek, więc nie ma kto rozwiązać “problemu”  Makbule. Tymczasem my musimy nadal żyć w niepewności i czekać do piątku,  żeby dopisać kolejne imię do naszej “listy trupów odcinka”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi