Strona Główna / Sporty Zimowe / Kamil Stoch zwycięża w Bischofshofen i wygrywa Turniej Czterech Skoczni!

Kamil Stoch zwycięża w Bischofshofen i wygrywa Turniej Czterech Skoczni!

Kamil Stoch zwyciężył w czwartym konkursie Turnieju Czterech Skoczni i z ogromną przewagą wygrał Turniej Czterech Skoczni! Wyrównał tym samym 16 letni rekord Svena Hannawalda, który wygrał wszystkie 4 konkursy w sezonie 2001/2002 roku. Zwycięstwo w dzisiejszym konkursie pozwoliło Polakowi objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Warunki atmosferyczne, panujące dziś w Bischofshofen pozwoliły na przeprowadzenie równej i sprawiedliwej rywalizacji. Kamil Stoch prowadził już po pierwszej serii, w której wyprzedzał Dawida Kubackiego i Stefana Krafta. Do drugiej serii awansowało czterech Polaków, trzech z nich wygrało swoje pary w rywalizacji KO (Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Stefan Hula), natomiast Piotr Żyła awansował jako lucky loser. W finale nie wystąpili: Maciej Kot, Tomasz Pilch oraz Jakub Wolny.

W drugiej serii Kamil Stoch potwierdził swoją dominację. Po obniżeniu rozbiegu na prośbę trenera Stefana Horngachera z 12 na 11 belkę Kamil otrzymał dodatkowe punkty. Taktycznie zagranie trenera się udało i Polak zwyciężył, oddając skok na 137 m. Niestety sztuka ta, nie udała się Dawidowi Kubackiemu, który w 2 serii uzyskał 127 m, przez co spadł z 2 na 9 miejsce. Ostatecznie na podium znaleźli się – drugi Anders Fannemel (ze stratą 3,2 punktu) i trzeci – Andreas Wellinger  (ze stratą 5,1).

Dzisiejszy triumf Kamila Stocha, pod nieobecność Richarda Freitaga, pozwolił mu zostać liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dodatkowo, Polak został dziewiątym skoczkiem w historii, który 2 lata z rzędu wygrał Turniej Czterech Skoczni.

Wyniki konkursu w Bischofhofen:

 

Klasyfikacja generalna 66 Turnieju Czterech Skoczni:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi