Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Junshiro Kobayashi wygrywa indywidualny konkurs PŚ w Wiśle, Stoch drugi! Czterech polaków w dziesiątce!

Junshiro Kobayashi wygrywa indywidualny konkurs PŚ w Wiśle, Stoch drugi! Czterech polaków w dziesiątce!

Junshiro Kobayashi wygrał pierwszy w tym sezonie indywidualny konkurs Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle (HS 134). Japończyk skoczył 124 metry w pierwszej i 126,5 metra w drugiej serii, uzyskując tym samym łączną notę 260,5 punktów. Jest to jego pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata i pierwsze zwycięstwo skoczka Japońskiego od 3 lat! Ostatnim był Noriaki Kasai, który zwyciężył w Kuusamo w roku 2014.

Drugie miejsce w konkursie z łączną notą wynoszącą 258,2 punktów zajął Kamil Stoch, który po skoku na 121 metrów zajmował po pierwszej serii miejsce 8. Wspaniały skok w drugiej serii na 129,5 metra przy ponad 19-punktowych notach przesunął Polaka na podium. Trzeci wynik w dniu dzisiejszym osiągnął Austriak Stefan Kraft, który po skokach na 124,5 metra i 126, 5 metra uzyskał łączną notę 257,7 punktów.

W pierwszej dziesiątce zameldowało się czterech Polaków. Poza Kamilem Stochem byli to: ex aequo Piotr Żyła i Stefan Hula na miejscu 7 (obaj z łączną notą wynoszącą 245,6 punktów) i 10 Dawid Kubacki (244,8 pkt.), który podzielił to miejsce z Niemcem Stephanem Leyhe. 19 miejsce zajął dziś piąty z Polaków, który awansował do drugiej serii – Maciej Kot. Po pierwszej serii był na wysokim 7 miejscu, jednak drugi skok na 117,5 metra spowodował spadek naszego reprezentanta na dalszą pozycję.

Do drugiej serii nie awansowało dwóch z siedmiu naszych reprezentantów, którzy zakwalifikowali się do dzisiejszego konkursu. Jakub Wolny zajął 32, a Aleksander Zniszczoł 38 miejsce.

Wyniki konkursu indywidualnego w Wiśle (HS 134) – 19.11.2017

Kolejne konkursy Pucharu Świata już za tydzień (25-26.11) na skoczni Rukatunturi (HS 142) w fińskim Kuusamo!