Strona Główna / Piłka Nożna / Legendarny piłkarz Manchesteru United został trenerem reprezentacji Walii

Legendarny piłkarz Manchesteru United został trenerem reprezentacji Walii

Ryan Giggs został trenerem reprezentacji Walii w piłce nożnej. Zastąpi na tym stanowisku Chrisa Colemana, który pożegnał się z posadą po nieudanych kwalifikacjach do mistrzostw świata w Rosji. Obecnie Coleman jest trenerem Sunderlandu.

Po przeanalizowaniu kilku kandydatur, Walijski Związek Piłki Nożnej postanowił, że stanowisko trenera reprezentacji Walii przejmie była gwiazda Manchesteru United – Ryan Giggs. Oficjalne ogłoszenie decyzji przez walijski związek nastąpi w poniedziałek popołudniu.

Dotychczas 44-latek tylko raz prowadził jakąkolwiek drużynę w roli trenera. Giggs był przez dwa miesiące trenerem Manchasteru United na początku 2014 roku. Zastąpił na tym stanowisku Davida Moyesa. Przez kolejne dwa lata Walijczyk był asystentem Louisa van Gaala.

W trakcie swojej kariery Giggs występował przez 23 lata w barwach Manchasteru United, w którym rozegrał aż 896 spotkań. Zdobył w nich 155 bramek i zaliczył 158 asyst. W reprezentacji Walii grał przez 16 lat i strzelił w tym czasie 13 bramek. Warto dodać, że były piłkarz stał się najmłodszym reprezentantem seniorskiej reprezentacji Walii. W pierwszym swoim meczu – przeciwko Niemcom – wszedł na boisko mając 17 lat i 321 dni.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi