Strona Główna / Portal Wielotematyczny / Mehmed Zdobywca – najnowszy serial, który pobije Wspaniałe Stulecie! Gdzie oglądać po polsku?

Mehmed Zdobywca – najnowszy serial, który pobije Wspaniałe Stulecie! Gdzie oglądać po polsku?

Mehmed Bir Cihan Fatihi (Mehmed Zdobywca), to najnowszy serial produkcji O3Medya – tureckiego potentata serialowego.  Dopiero kilka dni temu rozpoczęły się zdjęcia próbne do serialu, jednak od kilku miesięcy informacje o nowej superprodukcji górują nad pozostałymi. 

 

Serial opowiadać ma o losach Sułtana Mehmeda II Zdobywcy (1432-1481), który w wieku 21 lat podbił Konstantynopol, tym samym odwracając bieg historii Europy o 180 stopni. To on położył kres Cesarstwu Bizantyjskiemu, zamieniając je w muzułmańskie imperium.

W rolę Mehmeda II Zdobywcy wcieli się Kenan İmirzalıoğlu – najsłynniejszy i najdroższy aktor w Turcji. Za każdy odcinek serialu ma dostać, bagatela, 350 000 tys. zł, tym samym bijąc gażę swojego starszego rywala Halita Ergenç’a ponad dwukrotnie. Biorąc pod uwagę takie wydatki na obsadę, już dziś można śmiało powiedzieć, że serial będzie wysokobudżetową superprodukcją przeganiając najdroższy jak do tej pory serial w historii telewizji tureckiej “Wspaniałe Stulecie: Kosem.” Turecki kanał telewizyjny Kanal D przy użyciu najdroższych i najlepszych technik dostępnych w tym momencie na rynku, chce wnieść tureckie produkcje na najwyższy szczebel audiowizualnej jakości.

 

Od 16 do 19 października w Cannes trwają największe targi telewizyjne MIPCOM 2017. Producenci telewizyjni zjechali się z całego świata, by zaprezentować swoje najnowsze dzieła. To właśnie w ciągu tych 4 dni na riwierze francuskiej odbędą się przedpremierowe prezentacje najnowszych seriali i formatów telewizyjnych, to właśnie tu kanały telewizyjne podpiszą najwięcej umów o prawa do ich emisji dla swoich krajów.

Już na kilka tygodni przed rozpoczęciem targów, najnowsza produkcja o najważniejszym dla Turków sułtanie cieszyła się największym zainteresowaniem mediów i nabywców z całego świata. 

Czy Polska znajdzie się wśród kupców? Trudno określić, co w tej chwili chce emitować Telewizja Polska; wiemy, że już serial “Wspaniałe Stulecie: Kosem” nie został wyemitowany do końca, a jeśli chodzi o serial “Zranioną Miłość”- emisja zakończyła się na 1. sezonie jak na razie. Czy warto więc liczyć na coś, co nie doczeka swojego finału?

 

 

Szczęściem dla wszystkich fanów tureckich produkcji są odcinki udostępniane w internecie z polskimi napisami. Na portalu społecznościowym Facebook grupa Kosem Wspaniałe Stulecie Polska i jej siostra bliźniacza grupa Turcja TV – Serialowe Hity Filmy od ponad dwóch lat zajmują się tłumaczeniami tureckich seriali, udostępniając je za darmo dla wszystkich widzów. Odcinki tłumaczone są na bieżąco z tureckimi kanałami telewizyjnymi i udostępniane w kilkanaście godzin po premierze. Przypomnijmy, że w Turcji odcinki seriali są produkowane tylko z maksymalnym dwutygodniowym wyprzedzeniem, każdy trwa ponad 2 godziny i jest emitowany raz w tygodniu.

 

Dokładna data premiery serialu “Mehmed Zdobywca” nie jest jeszcze znana. Plotki donoszą, że serial wejdzie do emisji kanału Kanal D w styczniu 2018 roku, ale bardzo możliwe, że serial będzie miał swoją premierę już za kilka tygodni. Najnowsze informacje, zwiastuny oraz odcinki w języku polskim znajdziecie w grupie na Facebooku: Kosem Wspaniałe Stulecie Polska.

Valide®