Strona Główna / Mehmed Zdobywca / Mehmed Zdobywca: producenci kupili plan filmowy Wspaniałego Stulecia za 4,5 miliona! Serial na miarę Gry o Tron!

Mehmed Zdobywca: producenci kupili plan filmowy Wspaniałego Stulecia za 4,5 miliona! Serial na miarę Gry o Tron!

Zaczęło się od wyrzucenia pierwszego odcinka “Mehmeda Zdobywcy” do kosza, bo produkcji nie spodobał się efekt końcowy. Po zmianie reżysera, scenografa, scenarzysty, dyrektora artystycznego i wielu innych stanowisk w ekipie producenckiej, zdjęcia do pierwszego odcinka ruszyły ponownie w połowie grudnia. 

Producentom nie spodobał się efekt końcowy pierwszego odcinka, który nagrywany był późną jesienią ubiegłego roku. Do kosza nie tylko poszedł cały pierwszy odcinek, ale również scenografia i scenariusz. Zwolniono wielu ludzi w ekipie i zatrudniono nowych. Dlaczego tak się stało? Producent O3Medya oznajmił, że serial jakością ma dorównać amerykańskiej “Grze o Tron” i dopóki taki efekt nie zostanie osiągnięty, odcinków nie będzie. I podczas gdy polski serial “Korona Królów” miał być właśnie odpowiedzą na “Grę o Tron”, a okazał się półhistoryczną odpowiedzią na “Klan”, tak w przypadku “Mehmeda Zdobywcy” producenci nie żartują i możemy spodziewać się wielkich fajerwerków.

Budżet nowej tureckiej superprodukcji wydaje się być, jak studnia bez dna. Rekordowe gaże aktorów, wyrzucanie do kosza odcinka, który kosztował 3 miliony polskich złotych, zmiany w produkcji – to wszystko każe sądzić, że budżet mają nieograniczony.  Żeby tego było mało, w okresie świątecznym producent O3Medya zakupił od Timura Savci (producenta “Wspaniałego Stulecia”) scenografię wartą 4,5 miliona polskich złotych. Jak zapowiadano, nowy serial będzie zdecydowanie najdroższą produkcją serialową w historii Turcji nagrywaną w najnowszej technologii 50 klatek na sekundę. Cóż, nie pozostaje nam nic, jak czekać cierpliwie na pierwsze na pierwsze zdjęcia promocyjne i zwiastuny, które powinny ukazać się już za kilka dni. Czy tak będzie, to się okaże w kolejnych dniach. 

Serial “Mehmed Zdobywca” będzie tłumaczony i udostępniany za darmo z polskimi napisami przez grupę Kosem Wspaniałe Stulecie Polska na Facebook’u. Link do grupy znajdziecie TUTAJ

Komentarze

  1. No. Juz sie nie moge doczekac!! To bedzie produkcja, a nie KK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi