Strona Główna / Portal Wielotematyczny / Miss World 2017 wybrana! Zobaczcie, jak wygląda najpiękniejsza kobieta świata!

Miss World 2017 wybrana! Zobaczcie, jak wygląda najpiękniejsza kobieta świata!

W chińskim kurorcie Sanya odbyły się wybory Miss World 2017. W tegorocznym konkursie zwyciężyła 20-letnia Manushi Chhillar z Indii.

Najpiękniejszą kobietą świata została 20-letnia studentka medycyny z Indii, Manushi Chhillar. Pokonała kandydatki z Wielkiej Brytanii, Francji, Kenii i Meksyku, które również zakwalifikowały się do pierwszej piątki. W konkursie brały udział reprezentantki 118 krajów.

Pierwszą wicemiss wybrano Meksykankę Andreę Meza, drugą wicemiss została Brytyjka, Stephanie Hill. Zwyciężczyni otrzymała koronę z rąk zeszłorocznej Miss World, Stephanie del Valle z Portoryko.

Jurorów ujęła nie tylko uroda Manushi, ale również jej inteligencja i wrażliwość. Zapytana o to, jaki zawód zasługuje jej zdaniem na najwyższe wynagrodzenie, odpowiedziała: „Uważam, że jest to praca matki i nie chodzi tu tylko o pieniądze, ale przede wszystkim o ogromny szacunek, na jaki zasługują matki, o miłość, jaką dają swoim dzieciom i jak się dla nich poświęcają. Moja matka jest moją największą inspiracją”.

Nasz kraj reprezentowała Magdalena Bieńkowska, 24-letnia studentka stosunków międzynarodowych z Mikołajek, która dwa lata temu zdobyła tytuł Miss Polski. Niestety nie zakwalifikowała się do najlepszej dziesiątki.
Historia konkursów Miss Word nie jest dla nas łaskawa. W 67. zorganizowanych jak dotąd wyborach tylko raz udało się wygrać Polce – gdy w 1989 roku tytuł najpiękniejszej kobiety świata zdobyła Aneta Kręglicka.
Trzem reprezentantkom Polski – Monice Nowosadko w 1987 roku, Ewie Wachowicz w 1992 roku i Katarzynie Borowicz w 2004 roku – udało się dotrzeć do czwartego miejsca.

Oto, jak z sukcesu cieszyła się tegoroczna zwyciężczyni!

 

A jak wam się podoba?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi