Strona Główna / Portal Wielotematyczny / Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich: tylko 35 skoczków na liście

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich: tylko 35 skoczków na liście

Zaledwie 35 skoczków zostało zgłoszonych do dzisiejszej rywalizacji o mistrzostwo Polski w skokach narciarskich. Konkurs na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle rozpocznie się o godzinie 14:00.

W związku z małą liczbą zawodników nastąpiły zmiany w programie. W miejsce kwalifikacji, o godzinie 12:45 wystartuje seria próbna. Tytułu sprzed roku broni Piotr Żyła, który wygrał na Wielkiej Krokwi w Zakopanem przed Dawidem Kubackim i Maciejem Kotem.

Na liście startowej zabraknie pięciu Polaków, którzy udali się w podróż do Engelbergu, aby wziąć udział w kolejnych konkursach Pucharu Kontynentalnego. Odbędą się one w dniach 27-28 grudnia. W dzisiejszym konkursie zabraknie więc: Tomasza Pilcha, Klemensa Murańki, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska i Przemysława Kantyki.

Największym problemem dla organizatorów może być dzisiaj wiatr, który w czasie konkursu ma osiągać wartości o średniej sile 6-7 m/s. Temperatura w Wiśle wskazuje 2 stopnie, a niebo jest zachmurzone.

Transmisję z zawodów przeprowadzi Telewizja Polska. Studio w TVP Sport rozpocznie się o godzinie 13:20, a w TVP 1 o godzinie 13:30.

 

Lista startowa mistrzostw Polski w Wiśle:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi