Strona Główna / Życie Gwiazd / Morderca Charles Manson nie żyje.

Morderca Charles Manson nie żyje.

Słynny psychopata Charles Manson nie żyje.

Morderca Charles Manson był przywódcą sekty i seryjnym mordercą. Do więzienia trafił w 1971 roku za zorganizowanie  i zabicie siedmiu osób w ramach wymyślonego kultu “Rodziny”.  Manson zmarł wczoraj wieczorem w szpitalu więziennym w hrabstwie Kern w Kalifornii. W ubiegłym tygodniu, gdy jego stan znacznie się pogorszył,   83-latek trafił do lecznicy.

Charles Manson, 2009 rok

 

Szczegóły kilkugodzinnej rzezi w willi Polańskiego  zszokowały cały świat…

Manson budził przerażenie i  jednocześnie niebezpieczne zainteresowanie. Do tego stopnia, że został okrzyknięty zbrodniarzem dwudziestego wieku. W 1967 roku Charles Manson stworzył grupę religijną The Family (Rodzina) i został jej liderem. Wyznawców swych,  których miał nawet 144 tysięcy, werbował opowieściami o   końcu świata. Pod koniec lat 60. sekta psychopatycznego lidera, Charlesa Mansona brutalnie zamordowała żonę reżysera Romana Polańskiego oraz jej przyjaciół. Aktorka Sharon Tate była w dziewiątym miesiącu ciąży. Szczegóły trwającej kilka godzin rzezi zszokowały cały świat i do dziś budzą grozę. W 1971 roku Manson i jego wyznawcy – mordercy, zostali skazani na dożywocie. Mimo, że  Manson nigdy osobiście nikogo nie zamordował (nie udowodniono mu nigdy morderstwa),  skazano go na karę śmierci. Później jednak zmieniono wyrok na dożywocie, z możliwością przedterminowego zwolnienia.

Roman Polański z żoną Sharon Tate

Fanatyzm religijny w genach…

Charles Milles Manson urodzony 12 listopada 1934 roku w Cincinnati, wychowywał się u wujostwa, które było fanatykami religijnymi. Matka Mansona  była prostytutką a ojciec amerykańskim oficerem.  Manson już od najmłodszych lat popadał w liczne konflikty z prawem…

Charles Manson

Charles Manson zmarł z przyczyn naturalnych w szpitalu więziennym w Kalifornii. Przez lata zmagał się z wieloma chorobami. Tydzień temu jego stan zdrowia znacznie się pogorszył. Na początku roku trafił do szpitala z powodu intensywnego krwawienia jelitowego. Zmarł wczoraj wieczorem. Miał 83 lata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi