Strona Główna / HOT / Niedopuszczalne zachowanie kiboli Cracovii – mogło dojść do tragedii!

Niedopuszczalne zachowanie kiboli Cracovii – mogło dojść do tragedii!

Wczorajsze Derby Krakowa miały być jednym z hitów 20 kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Jednak po meczu Cracovii z Wisłą pozostał wielki niesmak. Wszystko przez zachowanie grupy kiboli Cracovii, którzy “ostrzelali” sektor zajmowany przez kibiców gości.

Na przestrzeni ostatni lat podczas meczów piłkarskich dochodziło do różnych incydentów. Niejednokrotnie widzieliśmy race na murawie, przerzucanie się racami grup kibiców, bójki czy wandalizm. Prócz tego można było usłyszeć nieodpowiednie okrzyki lub przeczytać obrażające napisy na transparentach. Jednak to, do czego doszło we wczorajszych derbach Krakowa przechodzi wszelkie pojęcie.

Wszystko zaczęło się od rozwinięcia czarnej płachty materiału, gdzie przestrzeń dzieląca kibiców gospodarzy i gości była najmniejsza. Grupa kiboli w kominiarkach zaczęła regularny ostrzał sektora przyjezdnych przy użyciu pirotechniki. W tzw. “klatce”, w której znajdywali się kibice Wisły nie było możliwości ukrycia się lub szybkiej drogi ucieczki.

Pomimo przerwania meczu przez sędziego i zejścia piłkarzy z boiska, ostrzał trwał nadal. Każdy wystrzelony element mógł trafić fanów, którzy w najlepszym wypadku mogli mieć nadpalone ubrania, a w najgorszym? No właśnie, pora pomyśleć do czego mogło doprowadzić bezmyślne zachowanie kiboli Cracovii i jakie mogły być tego skutki. Trafienie któregoś z kibiców w głowę, oko, rękę czy zapalenie się szalika lub flagi to tylko przykłady.

Pozostają pytania – jak to możliwe, że grupie kibiców udaje się wnieść takie ilości tego typu niebezpiecznych przedmiotów? Jak przebiega kontrola kibiców i jak funkcjonuje ochrona stadionu? Czy taka forma “kibicowania” naprawdę ma przynieść jakiekolwiek rezultaty dla klubu? Już niedługo przekonamy się jak PZPN zareaguje na wczorajszy incydent. Jedno jest pewne – takie zachowania zasługują na surowe kary, nadane nie tylko przez organy sportowe, ale także sąd.

Po czasie mecz został wznowiony i zakończył się wynikiem 1:4 dla Wisły. Pierwszy raz od 1931 Wisła wygrała na stadionie Cracovii różnicą przynajmniej trzech bramek.

 

Zobacz również:

Surowa kara dla Cracovii za wybryki kiboli!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi