Strona Główna / HOT / Norwegia drużynowym mistrzem świata w lotach narciarskich, Polacy na podium!

Norwegia drużynowym mistrzem świata w lotach narciarskich, Polacy na podium!

Reprezentacja Norwegii została drużynowym mistrzem świata w lotach narciarskich, rozgrywanych w niemieckim Oberstdorfie (HS235). Zawodnicy Alexandra Stoeckla wyprzedzili o 46,4 punktu Słoweńców i o 70, punktu Polaków! 

Zarówno pierwsza jak i druga seria dzisiejszego konkursu przebiegała pod dyktando Norwegów. Obrońcy tytułu z 2016 roku od początku latali bardzo daleko. Próby Roberta Johanssona (219,5 m), Andreasa Stjernena (231 m), Johanna Andre Forfanga (214 m) i Daniela Andre Tande (224 m) pozwoliły im na uzyskanie ogromnej przewagi już po pierwszej serii. Na półmetku rywalizacji Norwedzy wyprzedzali Słoweńców o 41,5 punktu i trzecich – Niemców o 52,6 punktu. Polacy po pierwszej serii zajmowali czwarte miejsce, tracąc do Niemców zaledwie 0,4 punktu.

Druga seria była kontynuacją dominacji Norwegów. Mistrzowie świata ponownie osiągali znakomite odległości – Robert Johansson (218 m), Andreas Stjernen (208 m), Johann Andre Forfang (217 m) i Daniel Andre Tande (202,5 m). Drugą pozycję obronili Słoweńcy, a na historycznym trzecim stopniu podium znaleźli się Polacy. Loty Piotra Żyły, Stefana Huli, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha pozwoliły pokonać po pasjonującej walce Niemców o 10,9 punktu. Jest to pierwszy w historii drużynowy medal Polaków zdobyty podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich.

Kolejne mistrzostwa świata w lotach narciarskich odbędą się za 2 lata w słoweńskiej Planicy, a już w najbliższym tygodniu wraca rywalizacja w ramach Pucharu Świata. Światowa czołówka zawita po raz drugi w tym sezonie do Polski. W Zakopanem odbędzie się konkurs drużynowy i konkurs indywidualny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi