Strona Główna / Portal Wielotematyczny / Norwegia wygrywa inauguracyjny konkurs drużynowy PŚ w Wiśle.

Norwegia wygrywa inauguracyjny konkurs drużynowy PŚ w Wiśle.

Wspaniały początek nowego sezonu Pucharu Świata.

Polska reprezentacja nie zawiodła swoich wiernych fanów podczas  pierwszego konkursu drużynowego w ramach Pucharu Świata.  Mistrzowie Świata i ubiegłoroczni zwycięzcy klasyfikacji generalnej PŚ, po pierwszej serii uplasowali się na miejscu pierwszym, tuż przed Austriakami i Norwegami. Polska reprezentacja wystartowała w składzie: Piotr Żyła (121,0m), Dawid Kubacki  (125,5m), Maciej Kot (124,0m), Kamil Stoch (120,5m). Po pierwszej turze Polacy uplasowali się na pozycji drugiej, tuż za prowadzącą Austrią. Po skoku Dawida Kubackiego Polska wysunęła się na pierwsze miejsce. Po trzeciej turze, w której skakał Maciej Kot nasi skoczkowie umocnili się na pozycji lidera a przysłowiową kropkę nad “i” postawił Kamil Stoch, zamykający pierwszą serię.

Pierwsza Seria konkursu drużynowego – wyniki:

Rezultat po pierwszej serii

Druga seria i tabela wyników po obu seriach konkursu.

Niestety druga seria konkursu nie zaczęła się dla nas pomyślnie. Po skoku Piotra Żyły (116,5m) Polska spadła na trzecią pozycję, tuż za Austriakami i prowadzącą Norwegią. Po skoku Dawida Kubackiego (122,5m) awansowali na pozycję drugą, przed Niemcami i Austrią. Sytuacja Polaków pozostała bez zmian po świetnym skoku Macieja Kota, który wylądował na  126,0 metrze. Kamil Stoch oddał skok na odległość 127,0 metrów, który dał nam ostatecznie drugie miejsce, ex aequo z Austrią. Norwedzy okazali się najlepsi.

Posted by Skijumping.pl on Samstag, 18. November 2017

Posted by Skijumping.pl on Samstag, 18. November 2017

 

Ostateczne wyniki dzisiejszego konkursu drużynowego:

Ostateczne wyniki po obu seriach konkursu

Czech, Finn i Kazach zdyskwalifikowani i groźny upadek Rosjanina.

Niestety nie obeszło się bez nieprzyjemnych akcentów w dzisiejszym konkursie. Kazach – Sergey Tkachenko, Finn – Andreas Alamommo i Czech – Lukas Hlava zostali zdyskwalifikowani podczas pierwszej serii za nieprzepisowe kombinezony. Niestety to ostatecznie pozbawiło Czechów, którzy walczyli o zachowanie ósmej pozycji,  szansy na awans do drugiej serii konkursu.

Druga zaś seria okazała się tragiczna dla Rosjanina Denisa Korniłova, który upadł, dość poważnie obijając sobie twarz. Na szczęście opuścił skocznię o własnych siłach.

Inauguracja Pucharu Świata 2017/18 ostatnim konkursem dla Jakuba Jandy.

Dzisiejszy konkurs otwierający nowy sezon zimowy, był ostatnim dla czeskiego skoczka Jakuba Jandy. 39-letni Czech postanowił zakończyć dziś swoją długoletnią, pełną sukcesów karierę i poświęcić się polityce. Kuba zawsze cieszył się ogromną sympatią wśród polskich kibiców, którzy zawsze głośno go dopingowali.  Dziś świat skoków narciarskich pożegnał kolejnego wybitnego skoczka.

Jakub Janda na pożegnanie spotkał się dziś z kibicami. Oświadcza, iż nie wróci już do skoków, ale jako polityk postara się coś dobrego dla skoków uczynić…

Posted by Radana Jandová on Mittwoch, 18. Oktober 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi