Strona Główna / Portal Wielotematyczny / Nowe Tureckie Seriale Biją Rekordy W Cannes! Festiwal MIPCOM 2017!

Nowe Tureckie Seriale Biją Rekordy W Cannes! Festiwal MIPCOM 2017!

Turcja podbija tegoroczny festiwal produkcji telewizyjnych MIPCOM w Cannes. Nowe tureckie superprodukcje cieszą się największym zainteresowaniem nabywców z całego świata.

 

MIPCOM (Marché International des Programmes de Communication, ang: International Market of Communications Programmes) to największe targi branży telewizyjnej na świecie. W tym roku odbywa się w dniach 16-19 października. Producenci oraz agencje z całego świata prezentują tu swoje najnowsze produkcje: seriale i formaty telewizyjne (teleturnieje, programy live), i to właśnie tu podpisuje się najwięcej umów kupna-sprzedaży praw autorskich do emisji.

Na tegoroczne największe targi telewizyjne MIPCOM 2017 Turcja przygotowała się wyśmienicie. Ze swoim namiotem o powierzchni ponad 300 m2 i dziesiątkami mniejszych standów stała się głównym wystawcą o największej powierzchni “targowej”.

Największym zainteresowaniem jeśli chodzi o nieamerykańskie produkcje w tym roku ma się cieszyć turecka superprodukcja “Mehmed Zdobywca” – serial, który opowiadać ma o Sułtanie Mehmedzie II – zdobywcy Konstantynopola. Nic dziwnego, skoro producenci planują “wpakować” w serial setki milionów dolarów, a odtwórca głównej roli Kenan İmirzalıoğlu już pobił rekord wynagrodzenia za każdy odcinek, podpisując umowę na ponad 350 ooo zł (za odcinek)!

 

 

Turcja do 2023 roku ma zamiar zwiększyć eksport swoich rodzimych producji do wartości prawie 1 miliarda dolarów. Na tegorocznych targach w Cannes obecnych będzie 38 producentów, w tym 10 największych, jak TIMS, AyYapim czy O3Medya. Oprócz tego swoje produkty związane z branżą rozrywkową będzie sprzedawać ponad 200 firm pochodzących z Turcji.

 

Poster promujący serial “Babamın Günahları”. To najnowszy turecki dramat opowiadający o walce ojca o życie swojej chorej córki, który walcząc o życie córki, będzie zmuszony walczyć o swoje życie.

Największe targi produkcji telewizyjnych odbędą się w dniach 16-19 października. 14 000 partycypantów, prawie 5000 kupców, ponad 100 krajów i prawie 2000 firm wystawiających swoje produkty weźmie udział w MIPCOM 2017. Na czerwonym dywanie, bankietach i prezentacjach nie zabraknie też gwiazd filmowych i serialowych z całego świata. Oprócz tego, to właśnie tu odbędą się przedpremierowe pokazy zwiastunów i przedpremierowych odcinków nowych produkcji.

Na targach promowane będą promowane wszystkie najlepiej zapowiadające się seriale m. in. Siyah Beyaz Aşk (zdj. wyżej), opowiadający od dwojgu kompletnie przeciwnych sobie ludzi, których los połączy w dramatycznej sytuacji. Ona – lekarz z powołania ratujący życie ludzie, i on – bezwzględny morderca odbierający ludzie życie bez mrugnięcia okiem, będą zmuszeni przewalutować wartość ludzkiego życia, które dla obojga ma całkiem inną cenę.

Jeśli chodzi o tureckie nowości promowane na targach w Cannes, trudno jest podać konkretną liczbę, gdyż w tym roku Turcja już została okrzyknięta europejskim Hollywood pod względem jakości i ilości produkowanych przez siebie produkcji, o które walczą telewizje z krajów na całym świecie.

Swoją premierę będzie miał również 2. sezon “Zranionej Miłości” znany już polskiej publiczności z TVP

Valide@