Strona Główna / Piłka Ręczna / Ostatni sprawdzian Polaków przed kwalifikacjami do mistrzostw świata

Ostatni sprawdzian Polaków przed kwalifikacjami do mistrzostw świata

Już dziś w Hiszpanii rozpoczyna się memoriał Domingo Barcenasa, który będzie ostatecznym sprawdzianem polskich szczypiornistów przed zbliżającymi się kwalifikacjami do mistrzostw świata 2019. Biało-czerwoni zmierzą się z Białorusią, Argentyną i gospodarzem turnieju – Hiszpanią.

Memoriał Domingo Barcenasa odbędzie się już po raz czwarty. W ubiegłej edycji Polacy zmierzyli się z Hiszpanią, Katarem i Argentyną. Biało-czerwoni przegrali mecze z Hiszpanią i Katarem oraz zremisowali z Argentyną. Tegoroczny terminarz turnieju przedstawia się następująco:

Uwaga reprezentantów jest jednak skupiona na turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata, który rozpocznie się już 12 stycznia. Polacy zmierzą się w nim z Cyprem, Kosowem, i gospodarzem – Portugalią. Do fazy play-off kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca turnieju.

Do kadry dołączył Łukasz Gierak, a gotowość do gry zgłosił również Sławomir Szmal, który na skutek kontuzji Adama Malchera został awaryjnie wcielony do kadry. Szmal, który ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej po igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku pracował z reprezentacją jako trener bramkarzy, aktywnie uczestniczący w zajęciach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi