Strona Główna / Piłka Ręczna / Piłka ręczna: już dziś mecz Polaków z Bahrajnem w ramach Pucharu Czterech Narodów

Piłka ręczna: już dziś mecz Polaków z Bahrajnem w ramach Pucharu Czterech Narodów

Już dziś i jutro zostanie rozegrany Puchar Czterech Narodów w piłce ręcznej. W gdańskiej Ergo Arenie będzie można zobaczyć reprezentację Polski, która w pierwszym meczu zmierzy się z Bahrajnem!

Turniej jest jednym z etapów przygotowań reprezentacji Polski do prekwalifikacji mistrzostw świata 2019. W Gdańsku będzie można zobaczyć czterech uczestników tegorocznych mistrzostw świata: Polskę (miejsce 17), Bahrajn (23), Japonię (22) i Białoruś (11). Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 18:00 pomiędzy Białorusią i Japonią. Polscy szczypiorniści wyjdą na parkiet o godzinie 20:30 i zagrają z Bahrajnem. Zwycięzcy obu spotkań zmierzą się jutro o godzinie 18:30 w meczu finałowym, natomiast przegrani zagrają o 3 miejsce (godzina 16:00).

Wcześniej, reprezentacja Polski odbyła w Gdańsku dwa zgrupowania. Po nowym roku, w dniach 2-4 stycznia kadrowiczów czeka kolejne zgrupowanie, tym razem w Pruszkowie. Bezpośrednio po zgrupowaniu szczypiorniści udają się do hiszpańskiego Vigo, gdzie wezmą udział w kolejnym towarzyskim turnieju. Zagrają w nim ponownie z Białorusią, a także Argentyną i aktualnymi wicemistrzami Europy – Hiszpanami. Po tym turnieju reprezentacja uda się do portugalskiego Povoa de Varzim, gdzie odbędzie się turniej prekwalifikacyjny do misrzostw świata 2019. Poalcy zagrają w nim z drużyną gospodarzy – Portugalią, oraz Cyprem i reprezentacją Kosowa. Do dalszej fazy kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca turnieju.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi