Strona Główna / Piłka Ręczna / Piłka ręczna: Polacy przegrywają z Argentyną

Piłka ręczna: Polacy przegrywają z Argentyną

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Argentyną 24:29 w pierwszym meczu memoriału Domingo Barcenasa. Hiszpański turniej jest ostatnim etapem przygotowań kadry do kwalifikacji mistrzostw świata, które rozpoczną się 12 stycznia w Portugalii.

Źródło: sport.tvp.pl

Przed meczem, trener reprezentacji Polski – Piotr Przybecki mówił, że chce, aby jego podopieczni utrzymywali intensywność gry w obronie, którą prezentowali przed kilkoma dniami w Pucharze Czterech Narodów rozgrywanym w Gdańsku. Początkowo założenia trenera kadry udało się realizować. Biało-czerwoni grali skutecznie i agresywnie w obronie, przechodząc przy tym szybko do ataku. Po kilku akcjach nasi szczypiorniści prowadzili 4:2, jednak z czasem gra Polaków wyglądała coraz słabiej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13.

Druga połowa spotkania wyglądała znacznie gorzej. Argentyńczycy skutecznie wykorzystywali swoje okazje i po kilku minutach drugiej części meczu prowadzili już 15:19. Nie pomagały również zmiany zawodników, które przeprowadzał trener Piotr Przybecki. Podsumowaniem gry Polaków w meczu była sytuacja przy wyniku 24:27, gdy nasi reprezentanci grając w przewadze 6 na 4 nie potrafili trafić do bramki Argentyńczyków. Ostatnia szansa na uratowanie wyniku spotkania została zmarnowana. Mecz zakończył się wynikiem 24:29 dla Argentyny.

Przed Polakami jeszcze dwa mecze. W hiszpańskiej Ponteverdzie, gdzie rozgrywany jest turniej, biało-czerwoni zmierzą się w sobotę z Białorusią oraz w niedzielę z gospodarzami imprezy – Hiszpanami.