Strona Główna / Piłka Ręczna / Piłka ręczna: Polacy tylko remisują z Portugalią i odpadają z dalszej walki o mistrzostwa świata…

Po dramatycznym meczu, który miał szalony przebieg, reprezentacja Polski w piłce ręcznej tylko zremisowała z Portugalią 27:27. Wynik ten oznacza, że Polacy odpadają z dalszej walki o mistrzostwa świata, a reprezentacja Portugalii zagra w fazie play-off kwalifikacji.

Początek spotkania nie układał się po myśli biało-czerwonych. Po upływie dziesięciu minut, nasi reprezentanci przegrywali już 3:6. Straty udało się odrobić podczas gry w przewadze, która nastąpiła po wykluczeniu dla Tiago Rochy, a kilka efektywnych trafień zaliczył Rafał Przybylski.  Ostatecznie na przerwę Polacy schodzili z dwubramkową stratą (13:15).

Drugą część spotkania Polacy zaczęli bardzo dobrze. Był to okres intensywnego przyspieszenia w wykonaniu naszych piłkarzy. Najpierw kontaktową bramkę na 16:17 zdobył Przemysław Krajewski, a chwilę później Rafał Przybylski doprowadził do pierwszego w meczu remisu. Po kilkudziesięciu sekundach biało-czerwoni wyszli na prowadzenie. Bramkę z koła rzucił Kamil Syprzak. Od tej chwili prawie do końca spotkania Polacy utrzymywali minimalną przewagę. Niestety na 8 minut przed końcem nasi szczypiorniści dwukrotnie stracili piłkę w ataku. Straty poniosły za sobą katastrofalne skutki. Portugalczycy wykorzystali okres gorszej gry Polaków i po skutecznej kontrze wyszli na prowadzenie (24:25). Kolejnym ciosem dla Polaków był niewykorzystany przez Kamila Syprzaka rzut karny na 5 minut przed końcem meczu. Ostatnie fragmenty drugiej połowy były prawdziwym horrorem, a katem dla polskiej reprezentacji okazał się Gilberto Duarte, który był tego dnia w znakomitej formie. Znany z występów w barwach Orlenu Wisły Płock dwukrotnie pokonał w ostatnich minutach Piotra Wyszomirskiego w bramce.

Pomimo remisu i takiej samej liczby punktów jak Portugalia, Polacy odpadają z dalszej walki o mistrzostwa świata. Stało się tak na skutek tego, że biało-czerwoni byli gorsi w bilansie bramkowym o jedno trafienie. Niestety będzie to druga z rzędu międzynarodowa impreza bez udziału reprezentacji Polski. Należy dodać, że sytuacja ta znacznie utrudniła drogę do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku, bowiem najprostsza droga do olimpiady wiedzie przez mistrzostwa świata. Jedyną szansą, która pozostała drużynie prowadzonej przez trenera Piotra Przybeckiego, aby awansować do igrzysk są styczniowe mistrzostwa Europy w 2020 roku. Awans z tego turnieju wywalczy jego zwycięzca oraz dwa najlepsze zespoły, które do tego momentu nie wywalczyły jeszcze kwalifikacji na mistrzostwach świata ani podczas turniejów kwalifikacyjnych.

W drugim spotkaniu grupy kwalifikacyjnej, które rozpoczęło się o godzinie 16:30 Cypr pokonał Kosowo 24:22.