Strona Główna / Piłka Ręczna / Piłka ręczna: Polacy wygrywają z Kosowem!

Piłka ręczna: Polacy wygrywają z Kosowem!

Już dziś w Portugalii rozpoczął się turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata 2019. W pierwszym meczu reprezentacja Polski wygrała z Kosowem 30:19!

Kadra prowadzona przez trenera Piotra Przybeckiego pojechała do Portugalii po rozegraniu dwóch turniejów towarzyskich. W pierwszym z nich, rozgrywanym w Gdańsku, Polacy zwyciężyli z Bahrajnem i Białorusią, natomiast w drugim – rozgrywanym w Hiszpanii – biało-czerwoni przegrali z Argentyną i Hiszpanią oraz wygrali ponownie z Białorusią.

Po meczach rozgrywanych w Hiszpanii, reprezentacja udała się do Portugalii, gdzie obecnie trwa turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych mistrzostw świata. Po pokonaniu Kosowa, nasi szczypiorniści zagrają jeszcze dwa mecze. Już jutro zmierzą się z Cyprem, a w niedzielę z gospodarzami – Portugalią. Do fazy play-off kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca turnieju.

Pomimo wysokiego zwycięstwa, spotkanie z Kosowem wcale nie było proste. Polacy potrzebowali aż 40 minut, aby skutecznie zdominować bałkański zespół. Pierwsza połowa meczu w wykonaniu naszej reprezentacji wyglądała bardzo słabo. Po pierwszym kwadransie Kosowo prowadziło 4:7. Straty zostały odrobione w 19 minucie, a na prowadzenie Polacy wyszli dopiero kilka akcji później. Efekt był taki, że po pierwszej połowie nasi rywali tracili zaledwie jedną bramkę (13:12).

Bohaterem meczu bez wątpienia był Arkadiusz Moryto. Prawoskrzydłowy rzucił 9 bramek przed upływem 40 minuty, czyli dokładnie tyle ile rzucili pozostali nasi gracze w tym czasie.

Pojedynek z Cyprem zostanie rozegrany jutro o godzinie 21:30, a jeszcze dziś o 20:30 nasi jutrzejsi rywale zmierzą się z gospodarzami turnieju – Portugalią.

Polska 30:19 Kosowo

Polska: Wyszomirski, Morawski − Makowiejew 1, Krajewski, Walczak, Nogowski 3, Genda 2, Syprzak 4 (1/2), Moryto 10 (2/2), M. Gębala, Przybylski 5, Paczkowski 1, Gierak 1, Krieger, T. Gębala 2, Chrapkowski 1

Kosowo: Gerbeshi, Curri, Berisha − Zherka, Dedaj, Abdullahu, Jupa, Krasniqi, Hoxha, Ahmeti, Terziqi, Xhafolli, Beshiri, Quni, Dri. Tahirukaj, Dre. Tahirukaj, Ramosaj