Strona Główna / Piłka Ręczna / Piłka ręczna: Polska wygrywa z Bahrajnem!

Piłka ręczna: Polska wygrywa z Bahrajnem!

Reprezentacja Polski pokonała Bahrajn 26-18 w pierwszym meczu rozgrywanym w ramach Turnieju Czterech Narodów. Wygrana Polaków zapewniła im grę w jutrzejszym finale.

Polscy szczypiorniści pokonali egzotycznych rywali różnicą 8 bramek. Jednak w pierwszej części meczu, rywalizacja była znacznie bardziej wyrównana. Początek spotkania da naszych reprezentantów był bardzo udany. Po 18 minutach biało-czerwoni prowadzili już 8-3. Niestety seria błędów sprawiła, że gracze Bahrajnu doprowadzili do wyniku 8:7. Polacy wygrali pierwszą połowę różnicą zaledwie dwóch bramek, 12-10. Druga część spotkania pokazała znaczną przewagę naszych reprezentantów, którzy skutecznie wykorzystywali swoje okazje i ostatecznie wygrali mecz wynikiem 26-18.

W jutrzejszym finale turnieju Polacy zmierzą się z Białorusinami, którzy pokonali w pierwszym spotkaniu Japończyków 27-31. Finał rozpocznie się o godzinie 18:30, a wcześniej, o 16:00 w meczu o 3 miejsce zmierzą się Japonia i Bahrajn.

Turniej Czterech Narodów odbywa się po raz pierwszy. Związek Piłki Ręcznej w Polsce zapowiedział, że chce, aby ta impreza miała cykliczny charakter. Rywalizacja toczy się w formule Final Four. Zwycięzcy dwóch meczów mierzą się ze sobą w finale, natomiast przegrani grają o 3 miejsce.