Strona Główna / Motoryzacja / PolskiBus zniknie z Polski? Czy to koniec biletów za złotówkę?

PolskiBus zniknie z Polski? Czy to koniec biletów za złotówkę?

PolskiBus wygryziony przez konkurencję?

Według doniesień serwisu fly4free.pl w najbliższym czasie zostanie ogłoszona oficjalna informacja, dotycząca dalszej działalności PolskiegoBusa w naszym kraju. Na poniedziałek PolskiBus.com i FlixBus zapowiadają konferencję prasową, podczas której przedstawią „nową wizję strategicznej współpracy między FlixBusem a PolskiBus.com”.

„Rozszerzenie dotychczasowej kooperacji obu firm ma na celu rozbudowanie polskiej sieci połączeń FlixBus i zapewnienie polskim klientom najbardziej atrakcyjnej oferty przewozów autokarowych” – portal Fly4Free cytuje maila rozesłanego do pracowników PolskiegoBusa przez zarząd Souter Holdings Poland. – “(…) Jesteśmy przekonani, że integracja dwóch niezwykle silnych przewoźników wzmocni naszą pozycję konkurencyjną na wymagającym i stale rozwijającym się rynku. Dzięki tej współpracy Polscy pasażerowie będą mieć więcej możliwości komfortowych podróży, zyskując jeszcze łatwiejszy i szerszy dostęp do największej siatki połączeń w Europie. (…) Nasza firma pozostaje niezależna i będzie kontynuować działalność operacyjną, zachowując najwyższe standardy świadczonych usług. Wierzymy, że współpraca pomiędzy PolskiBus.com i FlixBus przyniesie korzyści zarówno dla Pasażerów, jak i naszych Pracowników”  

Już krążą spekulacje, że PolskiBus zniknie z naszego rynku przewozowego do kwietnia 2018 roku. Podejrzewa się, że FlixBus “wygryzie” PolskiBus,  jak to miało miejsce w przypadku innego europejskiego giganta przewozowego – Megabusa, który podobnie, jak PolskiBus, należał do holdingu sir Briana Soutera. Czy PolskiBus czeka podobny koniec?

Co to oznacza dla pasażerów, korzystających do tej pory z usług PolskiegoBusa? Najprawdopodobniej drogie bilety. Dotychczasowi klienci Megabusa z Włoch i Niemiec skarżą się, że wraz z pojawieniem się FlixBusa na miejsce Megabusa, skończyły się podróże w atrakcyjnych cenach. Czy i nam to grozi? Niebawem więcej informacji na emcio.com.

Zobacz również:

FlixBus “połyka” PolskiegoBusa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi