Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Powrót Pucharu Świata – czas na loty w Bad Mitterndorf!

Powrót Pucharu Świata – czas na loty w Bad Mitterndorf!

Już od jutra najlepsi skoczkowie świata będą latać na skoczni mamuciej w Bad Mitterndorf. Konkursy na skoczni Kulm będą pierwszymi w tym sezonie lotami narciarskimi, a jednocześnie będą stanowić sprawdzian formy przed mistrzostwami świata, które już za tydzień w Oberstdorfie.

W Austrii zobaczymy sześciu Polaków. Trener Stefan Horngacher powołał na loty tą samą szóstkę, która dotychczas punktowała w Pucharze Świata: Kamila Stocha, Piotr Żyłę, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Macieja Kota i Jakuba Wolnego. Dla tego ostatniego będzie to debiut na skoczni mamuciej. W szczególnie dobrym nastroju do Bad Mitterndorf zawita Kamil Stoch, który po czterech wygranych konkursach Turnieju Czterech Skoczni został liderem Pucharu Świata, wyprzedzając Richarda Freitaga. Niemca nie zobaczymy w Austrii, gdyż nadal zmaga się z konsekwencjami upadku, którego doznał w Innsbrucku.

Skocznia Kulm w Bad Mitterndorf ma rozmiary: K-200 i HS-235. Jej rekordzistą jest Słoweniec Peter Prevc, który 16 stycznia 2016 roku poleciał na odległość 244 m. Weekendowe konkursy będą pierwszymi w tym sezonie zaliczanymi do rywalizacji o małą kryształową kulę w lotach narciarskich. Poza Bad Mitterndorf, skoczkowie będą jeszcze rywalizować w Vikersund i Planicy.

Loty na austriackim mamucie będą jednocześnie ostatecznym sprawdzianem formy przed przyszłotygodniowymi mistrzostwami świata w lotach narciarskich, które odbędą się na skoczni im. Heiniego Klopfera (HS 235) w Oberstdorfie. Należy w tym miejscu dodać, że konkursy o mistrzostwo świata nie są zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ani do rywalizacji o małą kryształową kulę.

Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) – w pierwszej serii konkursów indywidualnych rozgrywanych na skoczniach do lotów narciarskich może wystąpić jedynie najlepszych 40 skoczków z kwalifikacji.

Program konkursów w Bad Mitterndorf:

DataGodzinaWydarzenieTransmisja
12.0110:30Oficjalny trening
12.0112:00KwalifikacjeEurosport 1
13.0112:30Seria próbna
13.0114:15Konkurs indywidualnyTVP 1, Eurosport 1
14.0112:30Kalifikacje
14.0114:15Konkurs indywidualnyTVP 1, Eurosport 1

Lista startowa kwalifikacji:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi