Strona Główna / Piłka Nożna / Próba zamachu na życie piłkarza w Niemczech

Próba zamachu na życie piłkarza w Niemczech

Niemiecki piłkarz, Deniz Naki cudem uniknął śmierci. Podczas jazdy samochodem na autostradzie A4 oddano strzały w jego kierunku! Piłkarz twierdzi, że to sprawka tureckich służb bezpieczeństwa.

Deniz Naki to 28-letni piłkarz, obecnie występujący w barwach tureckiego Amed SK.  Urodził się w Niemczech, jednak ma turecko-kurdyjskie pochodzenie. W Niemczech uznawany był za spory talent. Od najmłodszych lat grał w drużynach juniorskich Bayeru Leverkusen, którego jest wychowankiem. Regularnie występował w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec, jednak jego kariera seniorska nie rozwijała się już tak dobrze. W niemieckiej Bundeslidze wystąpił zaledwie 20 razy.

W wywiadzie udzielonym niemieckiej gazecie “Die Welt” powiedział- Byłem na prawym pasie, gdy nagle usłyszałem strzały.

Podczas jazdy samochodem na autostradzie w Niemczech, “czarne kombi” zaczęło wyprzedzać lewą stroną samochód Nakiego. Właśnie podczas tego manewru padły strzały. Jeden z nich trafił w okolice koła, w drugi w boczną szybę. Po tych dwóch strzałach piłkarz zatrzymał się i położył na podłodze. Jak sam przyznaje, drżał o swoje życie. Na miejscu szybko zjawili się policjanci, którzy zabrali piłkarza na komendę, gdzie był przesłuchiwany do rana.

Prowadzimy śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa. Dzięki Bogu, nic się nie stało, pan Naki wyszedł z tego bez szwanku – mówi rzeczniczka prokuratora w Akwizgranie, Katja Schlenkermann-Pitts.

Obecnie policja prowadzi dochodzenie w sprawie, jednak sam piłkarz ma swoje przypuszczenia. Według niego, za sprawę są odpowiedzialne tureckie służby bezpieczeństwa, który chciały się go “pozbyć”. W kwietniu 2016 roku turecki sąd skazał piłkarza na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat za wspieranie terroryzmu. Poszło o wpisy zamieszczane przez Nakiego na portalach społecznościowych, w których wyraźnie popierał Partię Robotniczą Kurdystanu. W Turcji jest ona uważana za organizację terrorystyczną. Piłkarz krytykował w swoich wpisach działania tureckiego rządu wobec partii, a po jednym z wygranych meczów zadedykował zwycięstwo kurdyjskim bojownikom i ofiarom represji ze strony służb tureckich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi