Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / PŚ w Engelbergu: Kamil Stoch na podium! Fannemel wygrywa konkurs.

PŚ w Engelbergu: Kamil Stoch na podium! Fannemel wygrywa konkurs.

Kamil Stoch na podium w Engelbergu! Norweg wygrywa konkurs.

Engelberg okazał się być szczęśliwy dla Polaków i tym razem. Kamil Stoch stanął na trzecim stopniu podium w sobotnim konkursie w Engelbergu (HS 140). Polak oddał dwa dobre skoki (125,5 m i 129,0 m) i ostatecznie zajął trzecie miejsce z łączną notą 250,8 pkt, atakując z miejsca piątego po pierwszej serii.

Sobotni konkurs wygrał Anders Fannemel, który zdołał obronić pierwszą pozycję. Norweg uzyskał odległość 127,5 m (133,0 m; 128,7pkt w pierwszej serii) i wyprzedził o 0,1 punktu Richarda Freitaga (129,5 m). Na czwartym i piątym miejscu uplasowali się kolejno Norwegowie – Daniel Andre Tande (129,5 m) i Halvor Egner Granerud (125,5 m). Robert Johansson zajął dziewiąte miejsce (123 m).

FIS World Cup in Engelberg, Switzerland:1. Anders Fannemel (NOR)2. Richard Freitag (GER)3. Kamil Stoch – Oficjalna strona (POL)#skijumping #FISskijumping #winterfans

Publié par FIS Ski Jumping sur samedi 16 décembre 2017

Sobotni konkurs do udanych może zaliczyć Dawid Kubacki, który uplasował się na ósmym miejscu (10. po pierwszej serii), po dwóch dobrych skokach na odległość 128.0 m i 127,5 m.  Dwie pozycje dalej wylądował Piotr Żyła (127.0 m i 123,5 m). Maciej Kot po skokach na odległość 124.0 m i  126 m zakończył rywalizację na siedemnastym miejscu Dwudziesty drugi był Stefan Hula (120,5 m).

Główny faworyt dzisiejszego konkursu – Stefan Kraft nie może sobotniego konkursu zaliczyć do najlepszych. Po wczorajszej wygranej w kwalifikacjach, w pierwszej serii dzisiejszego konkursu wylądował dopiero na pozycji 20. ze skokiem na odległość 119.0 m (112.2pkt), by ostatecznie zakończyć rywalizację na trzynastym miejscu, po finałowym skoku na odległość 130,0 m.

W dzisiejszych zawodach nie popisał się również Domen Prevc, na którego liczył słoweński sztab szkoleniowy. Słoweniec debiutował dziś w tegorocznym Pucharze Świata i niestety nie był to udany debiut. Najmłodszy z Prevców wylądował dopiero na 29. miejscu, oddając skoki na odległość 123,5 m i 113,5 m.