Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / PŚ w Kuusamo: Jernej Damjan zwycięża w konkursie indywidualnym!

PŚ w Kuusamo: Jernej Damjan zwycięża w konkursie indywidualnym!

Słoweniec Jernej Damjan zwyciężył w indywidualnym konkursie Pucharu Świata rozgrywanym na skoczni Rukatunturi w fińskim Kuusamo (HS 142). Skoki na odłegłość: 140 m w pierwszej serii i 142 m  w drugiej pozwoliły mu odnieść zwycięstwo z łączną notą 301,4 punktów!

 

Już po pierwszej serii Jernej Damjan prowadził z notą 148,2. Na półmetku rywalizacji wyprzedzał Norwega Roberta Johanssona o 1,2 punktu i trzeciego Andreasa Wellingera o 2,2 punktu. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był czwarty – Dawid Kubacki, który skoczył 138 m i uzyskał notę 146,1.

 

Druga seria okazała się przypieczętowaniem tryumfu Jerneja Damjana, który skoczył na odległość 142 m i z łączna notą wynosząca 301,4 punktów wygrał całe zawody. Drugie miejsce zajął dziś Johan Andre Forfang, który zaatakował w drugiej serii z szóstej pozycji. Norweg skoczył również 142 m i tylko dzisiejszy zwycięzca zdołał go pokonać. Podium na trzecim miejscu uzupełnił Niemiec Andreas Wellinger, który oddał dziś dwa równe skoki na 140 m.

 

Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do drugiej serii, jednak tylko Dawid Kubacki zdołał zająć miejsce w pierwszej dziesiątce (8 miejsce). 11 miejsce zajął Piotr Żyła, 16 był Maciej Kot, 20 Kamil Stoch, 21 Stefan Hula i 30 Jakub Wolny.

 

Wyniki konkursu indywidualnego w Kuusamo (26.11.2017):

 

Pomimo zapowiadanych niekorzystnych warunków atmosferycznych w Kuusamo, udało się przeprowadzić oba konkursy (drużynowy i indywidualny) bez żadnych problemów. Weekend w Finlandii sprawił kibicom skoków wiele emocji, zarówno pozytywnych: takich jak: rekord skoczni Stefana Krafta — 147,5 m czy piękne, dalekie skoki podczas obu dni konkursowych, jak i negatywnych: związanych z kontrowersjami wokół dyskwalifikacji Piotra Żyły oraz niedozwolonych zachowań Norwegów, którym FIS nie zwraca uwagi.

 

Kolejne zawody Pucharu Świata już za tydzień w Niżnym Tagile w Rosji (1-3.12.2017).

Komentarze

  1. Doro

    Dziś również Forfang ‘wycierał się o belkę’. Nie rozumiem, dlaczego FIS na to nie reaguje…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi