Strona Główna / Portal Wielotematyczny / PŚ w Niżnym Tagile: Richard Freitag wygrywa i zostaje nowym liderem klasyfikacji generalnej.

PŚ w Niżnym Tagile: Richard Freitag wygrywa i zostaje nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Richard Freitag wygrywa sobotni konkurs.

Reprezentant Niemiec triumfował w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w rosyjskim Niżnym Tagile, oddając długie skoki na odległość 135 m i 137 m. Na podium wskoczył z 8-mej pozycji, na której uplasował się w pierwszej serii konkursu.  Tym samym został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

What a competition! 🥇😃🔥 Very happy about my 6th world cup win and the yellow bib! Here we go! 🤘🏼⚒ #finally #8to1 #perfectday #nizhnytagil #russia #viessmann #nudossi

Publié par Richard Freitag sur samedi 2 décembre 2017

 

Drugie miejsce zajął Norweg Daniel Andre Tande, a trzeci jego rodak – Johann Andre Forfang, który ustanowił nowy rekord skoczni lądując na 141,5 m. W finałowej serii wystąpiło sześciu Polaków. Najwyższą pozycję uzyskał  Piotr Żyła – 10. miejsce, ze skokami 128 m i 129,5 m.

Sporym zaskoczeniem w dzisiejszym konkursie był słaby występ lidera wczorajszych kwalifikacji i sesji treningowych. Markus Eisenbichler ostatecznie uplasował się na 14-tym miejscu po skokach na odległość 129 m i  127 metrów.

Najmocniejszy z Austriaków – Stefan Kraft również zakończył dzisiejszy konkurs poza podium. Skoki Austriaka ( 133 m i 133.5 m) wystarczyły na 4-tą pozycję.

 

Kamil Stoch poza pierwszą dziesiątką.

Do serii finałowej awansował komplet Biało – Czerwonych. Dwunasty na półmetku rywalizacji Maciej Kot (127,5 m), ostatecznie wylądował na dwudziestym miejscu, po skoku 123,5 m.  Osiemnasty Dawid Kubacki (126 m),  zakończył dzisiejszą rywalizację na miejscu jedenastym. Dziewiętnasty na półmetku Stefan Hula (129,5 m), ostatecznie uplasował się  na pozycji 27. Natomiast dwudziesty ósmy  po pierwszej serii Jakub Wolny (126 m), uplasował się na miejscu 30.

Najwyższą pozycję w dzisiejszym konkursie uzyskał  Piotr Żyła – 10. miejsce, ze skokami 128 m i 129,5 m.

Niestety naszemu liderowi nie udało się dziś wskoczyć do pierwszej dziesiątki. Kamil Stoch uplasowal się na miejscu 15-tym po skokach na odległość 128 m i 124 m.

 

Wyniki Pucharu Świata, z dnia 2017-12-02 w Niżnym Tagile:

Wyniki Pucharu Świata, z dnia 2017-12-02 
w Niżnym Tagile (HS 134), Rosja
Lp.ZawodnikKraj     Odl.1Odl.2Suma pkt.
1FREITAG Richard135,0137,0267.5
2TANDE Daniel Andre141,0134,0266.9
3FORFANG Johann Andre129,0141,5264.3
4WELLINGER Andreas127,0138,5264.2
4KRAFT Stefan133,0133,5264.2
6GEIGER Karl131,0131,0259.8
7DESCHWANDEN Gregor137,0128,5250.3
8FETTNER Manuel129,5127,5244.5
9SEMENIC Anze130,0131,0243.9
10ŻYŁA Piotr128,0129,5 243.8
11KUBACKI Dawid126,0130,5242.7
12ZAJC Timi119,5134,0242.6
13PREVC Peter131,5123,5242.5
14EISENBICHLER Markus129,0127,0241.8
15STOCH Kamil128,0124,0241.2
16AMMANN Simon127,0124,5239.4
17PASCHKE Pius130,0122,5239
18DAMJAN Jernej127,5127,5238.2
19HAYBOECK Michael131,0122,5238
20KOT Maciej127,5123,5 237
21RHOADS William126,0131,5236.3
22FANNEMEL Anders127,0131,0236.2
23STJERNEN Andreas123,0128,5235.9
24AIGNER Clemens126,0127,0233.7
25KORNIŁOW Denis125,0127,0230.6
26JOHANSSON Robert127,0123,0230.1
27HULA Stefan129,5120,0226.1
28STURSA Vojtech124,0123,5221.3
29HUBER Daniel127,0118,0216
30WOLNY Jakub126,0117,0211.7
31POPPINGER Manuel120,0109.3
32LANISEK Anze122,0107.6
33GRANERUD Halvor Egner120,0105.5
34PEIER Killian120,0104.9
35BARTOL Tilen119,5104.8
36AALTO Antti122,0102.8
37NOUSIAINEN Eetu122,0102.2
38SAKUYAMA Kento118,5102.1
39ZOGRAFSKI Władimir119,099.2
40LEYHE Stephan114,596.5
41SCHIFFNER Markus118,596.2
42VANCURA Tomas115,095.4
43DESCOMBES SEVOIE Vincent113,094.8
44HARADA Yumu113,594.1
45KRANJEC Robert112,090.6
46NAZAROW Michaił108,583.6
47BRESADOLA Davide108,583.1
48KLIMOW Jewgienij104,575.2
49INSAM Alex98,067.6
DSQSATO YukiyaDSQ

 

O autorze Lady-in-Red

Lady-in-Red

Zapraszam do grupy Kosem Wspaniałe Stulecie Polska po najlepsze tureckie filmy i seriale!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi