Strona Główna / HOT / PŚ w Niżnym Tagile: Wellinger zwycięża w drugim konkursie indywidualnym!

PŚ w Niżnym Tagile: Wellinger zwycięża w drugim konkursie indywidualnym!

Andreas Wellinger zwyciężył w drugim indywidualnym konkursie Pucharu Świata rozgrywanym na skoczni Tramplin Aist w Niżnym Tagile (HS 134). Skoki na odłegłość: 132  m w pierwszej serii i 133,5 m  w drugiej pozwoliły mu odnieść zwycięstwo z łączną notą wynoszącą 275,7  punktów!

Niemiec już po pierwszej serii  prowadził z notą 137,0 . Na półmetku rywalizacji wyprzedzał kolegę z reprezentacji – Markusa Eisenbichlera o 2,5 punktu i trzeciego Stefana Krafta o 5,4 punktu. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był piąty – Maciej Kot, który skoczył 130 m i uzyskał notę 127,8.

Druga seria okazała się przypieczętowaniem tryumfu Andreasa Wellingera , który skoczył na odległość 133,5 m i z łączna notą wynosząca 275,7  punktów wygrał całe zawody. Drugie miejsce zajął dziś wczorajszy zwycięzca – Richard Freitag – który zaatakował w drugiej serii z czwartej pozycji, skacząc na 138 m. Podium na trzecim miejscu uzupełnił Stefan Kraft, który utrzymał trzecie miejsce zajmowane po pierwszej serii.

Do drugiej serii awansowało pięciu biało-czerwonych, z czego dwóch znalazło się w pierwszej dziesiątce. Kamil Stoch po skokach na 123,5 m i 134 m w drugiej serii skończył dzisiejszy konkurs na 7 miejscu. Na kolejnej pozycji znalazł się piąty po pierwszej serii – Maciej Kot. Piotr Żyła zajął 16 miejsce, Dawid Kubacki 19, a Jakub Kot 26, co jest jego najlepszym wynikiem w obecnym sezonie.

Wyniki drugiego konkursu indywidualnego w Niżnym Tagile (HS 134):

Kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich już w przyszły weekend (8-10.12.2017) w Titisee-Neustadt.