Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / PŚ w skokach narciarskich: drugi konkurs na Kulm odwołany!

PŚ w skokach narciarskich: drugi konkurs na Kulm odwołany!

Dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich na skoczni mamuciej Kulm (HS 235) w Austrii został odwołany. Powodem decyzji podjętej przez organizatorów był zbyt silny wiatr, który momentami mógł być niebezpieczny dla skoczków.

W pierwszej kolejności zostały odwołane kwalifikacje, które zostały zaplanowane na godzinę 12:30. Następnie jury zawodów przeniosło porę rozpoczęcia konkursu z godziny 14:15 na 14:45. Niestety w tym czasie warunki nie uległy poprawie. Kolejną decyzją organizatorów było przesunięcie konkursu na godzinę 15. Była to ostatnia decyzja o przesuwaniu zawodów, gdyż ostatecznie je odwołano. Pomimo zapowiadanych przez meteorologów dobrych warunków atmosferycznych na dzisiejszy dzień, w okolice Bad Mitterndorf zawitał front, który skutecznie uniemożliwił rozegranie zawodów.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 26-28 stycznia w Zakopanem. Przed nimi – już za tydzień, w dniach 18-21 stycznia odbędą się mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które zostaną rozegrane na skoczni im. Heiniego Klopfera w niemieckim Oberstdorfie.

Aktualnym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostaje Kamil Stoch, który prowadzi o 22 punkty przed drugim – Richardem Freitagiem i o 148 punktów nad  trzecim – Andreasem Wellingerem.

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi