Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / PŚ w skokach narciarskich: Stefan Kraft wygrywa kwalifikacje w Engelbergu. Polacy w czołówce.

PŚ w skokach narciarskich: Stefan Kraft wygrywa kwalifikacje w Engelbergu. Polacy w czołówce.

Stefan Kraft wygrywa kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego w szwajcarskim Engelbergu. Austriak poleciał na odległość 134,5 metra i z notą 144,5 punktu pokonał aktualnego lidera Pucharu Świata – Richarda Freitaga o 3,8 punktu i trzeciego – Markusa Eisenbichlera o 4,6 punktu.

(c) GEPA pictures

Publié par Stefan Kraft sur mercredi 8 mars 2017

 

Na skoczni Gross-Titlis-Schanze panowały dziś trudne dla skoczków warunki atmosferyczne. Wiatr wiejący w plecy skutecznie utrudniał skoki na dalekie odległości. Najwyższa przyznana dziś kompensata wynosiła aż 27,2 punktu, uzyskał ją Japończyk Ryoyu Kobayashi, który ostatecznie nie przebrnął kwalifikacji.

Pomimo ciężkich warunków, do jutrzejszego konkursu awansował komplet Polaków. Trzech z nich zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce! Świetnie spisujący się w dzisiejszych treningach Dawid Kubacki zajął 4 miejsce, ze skokiem na odległość 128,5 m (nota 139,6), 5 miejsce zajął Maciej Kot (130 m i nota wynosząca 137,5 punktu), 9 był Stefan Hula (127,5 m i nota 134,7 punktu). W drugiej dziesiątce znalazł się Piotr Żyła, który zajął 17 miejsce, 37 był Kamil Stoch i 40 – Jakub Wolny.

W dzisiejszych kwalifikacjach zostało zdyskwalifikowanych dwóch zawodników – Japończyk – Kento Sakuyama i Włoch – Alex Insam.

 

Wyniki kwalifikacji do sobotniego konkursu indywidualnego – Engelberg (HS 140):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi