Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / PŚ w skokach: Stoch ponownie na podium, Freitag wygrywa drugi konkurs w Engelbergu!

PŚ w skokach: Stoch ponownie na podium, Freitag wygrywa drugi konkurs w Engelbergu!

Richard Freitag zwycięża w drugim konkursie indywidualnym Pucharu Świata rozgrywanym na skoczni Gross-Titlis-Schanze w szwajcarskim Engelbergu (HS 140). Skoki na odległość 137,5 m  w pierwszej serii i 135 m w drugiej pozwoliły mu odnieść trzecie w tym sezonie zwycięstwo.

Podium again! Yes! 🤘🏼🔥 Congrats to the win Anders Fannemel! We go again tomorrow 😉 #2ndplace #engelberg #viessmann #nudossi

Publié par Richard Freitag sur samedi 16 décembre 2017

 

Niemiec już po pierwszej serii  prowadził z notą 141,3 punktu. Na półmetku rywalizacji wyprzedzał – Junshiro Kobayashiego o 3,9 punktu i trzeciego – Kamila Stocha o 4 punkty.

Freitag w drugiej serii potwierdził swoją dominację w dzisiejszym konkursie. Niemiec skoczył 135 m i z łączną notą wynoszącą 286,4 punktu wygrał całe zawody. Na drugim miejscu znalazł się Kamil Stoch, dla którego jest to kolejny konkurs z miejscem na podium (we wczorajszym konkursie zajął 3 miejsce). Aktualny mistrz olimpijski uzyskał w drugiej serii 133 m, jednak jego strata do zwycięzcy po obu skokach wyniosła 11,6 punktu. Podium na trzecim miejscu uzupełnił Stefan Kraft, który zaatakował z 5 pozycji, zajmowanej po pierwszej serii. Austriak skoczył 134,5 metry. Do Freitaga stracił 11,7 punktu, natomiast do Kamila tylko 0,1 punktu!

Do drugiej serii awansowała szóstka biało-czerwonych, z czego dwóch znalazło się w pierwszej dziesiątce. Poza Kamilem Stochem, był to Piotr Żyła, który uplasował się na 7 pozycji. W drugiej dziesiątce znaleźli się: Stefan Hula – 13, Maciej Kot – 16, Dawid Kubacki – 20. Jakub Wolny zajął dziś 24 pozycję.

Kolejny konkurs Pucharu Świata odbędzie się w Oberstdorfie. Zawody na skoczni Schattenbergschanze będą otwarciem 66 Turnieju Czterech Skoczni. Jednak zanim skoczkowie wystartują w tym prestiżowym turnieju, czeka ich jeszcze rywalizacja na krajowym podwórku. W drugi dzień świąt (26 grudnia) w Wiśle odbędzie się świąteczny konkurs o Mistrzostwo Polski. Tytułu sprzed roku będzie bronić Piotr Żyła.

 

Wyniki drugiego konkursu indywidualnego w Engelbergu (HS 140):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi