Strona Główna / Portal Wielotematyczny / Puchar Świata w Skokach Narciarskich czas zacząć!

Puchar Świata w Skokach Narciarskich czas zacząć!

Odliczamy dni do pierwszego konkursu…

Już w ten weekend rozpocznie się sezon najbardziej wyczekiwanej przez fanów zimowych sportów dyscypliny – skoków narciarskich. Dla nas to dodatkowa radość, gdyż inauguracja Pucharu Świata 2017/18 odbędzie się w Wiśle! Pierwsze oficjalne skoki zawodnicy oddadzą już w piątek 17-go  listopada w ramach treningu, na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza. Przypomnijmy, iż punkt konstrukcyjny skoczni w Wiśle – Malince to K – 120m, zaś rozmiar (Hill Size) to 134m.

Skocznia im. Adama Małysza: K -120m, HS – 134m

Polska kadra gotowa do sezonu.

Polscy skoczkowie, pod wodzą austriackiego trenera Stefana Horngachera mają już za sobą przygotowania do sezonu zimowego. Przed naszymi zawodnikami ostatnie ‘szlify’ w sali gimnastycznej i ‘oswajanie się’ z zimową aurą… Naszą kadrę reprezentować będą  Asy z ubiegłego sezonu, oraz kilka nowych twarzy. Oprócz lidera ekipy Polski Kamila Stocha, selekcjoner austriacki powołał do kadry  Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Jana Ziobrę, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Klemensa Murańkę oraz Pawła Wąska, Bartosza Czyża i Przemysława Kantykę.

Planica 2017

Najbliższe zawody już w sobotę.

Tegoroczny Puchar Świata rozpocznie się już w najbliższą sobotę 18-go listopada konkursem drużynowym. Jednak wcześniej będziemy mieli okazję podziwiać naszych skoczków podczas piątkowych skoków kwalifikacyjnych, które zaplanowane są na godzinę 18-tą. Transmisja na antenie TVP 1.

Wisła – Malinka: kalendarz skoków na najbliższy weekend.

Kalendarz Pucharu Świata w Wiśle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi