Strona Główna / Portal Wielotematyczny / Puchar Świata w Wiśle – lista startowa zawodników.

Puchar Świata w Wiśle – lista startowa zawodników.

Pierwsze kwalifikacje w tym sezonie już dziś.

W najbliższy weekend odbędzie się inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich, a już dziś oficjalne treningi i pierwsze kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w tym sezonie. O awans do zawodów będą musieli walczyć  również zawodnicy sklasyfikowani w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co ma miejsce po raz pierwszy w zimowym sezonie.

Lista startowa kwalifikacji.

W dzisiejszych  kwalifikacjach wystartuje dwunastu reprezentantów  Polski. Dziś również rozegra się wewnętrzna walka o awans do niedzielnego konkursu,  mająca rozstrzygnąć, kto zajmie  miejsce w składzie w sobotnich zawodach drużynowych.  Nasza reprezentacja na dzisiejsze kwalifikacje to:  Paweł Wąsek (nr 1), Bartosz Czyż (nr 2), Przemysław Kantyka (nr 3), Jakub Wolny (nr 4), Klemens Murańka (nr 27), Aleksander Zniszczoł (nr 29), Stefan Hula (nr 47), Jan Ziobro (nr 48), Dawid Kubacki (nr 57), Piotr Żyła (nr 65), Maciej Kot (nr 70) i Kamil Stoch (nr 73).

Posted by Kamil Stoch – Oficjalna strona on Dienstag, 7. März 2017

W dzisiejszej serii kwalifikacyjnej wystartuje 74 zawodników z siedemnastu państw.  W Wiśle zobaczymy całą czołową “dziesiątkę” z  ubiegłego sezonu, poza Słoweńcem Domenem Prevcem. Zabraknie również Severina Freunda, Andreasa Koflera i Jerneja Damjana.  Zobaczymy natomiast weterana skoków – Japończyka Noriaki Kasai, oraz ciągle powracającego do skoków Fina Janne Ahonena.

Gdzie obejrzymy transmisję z oficjalnych treningów i kwalifikacji?

Dzisiejsze treningi zaplanowane są na godzinę 16:00, zaś kwalifikacje na godz. 18:00. Według prognoz, pogoda w Wiśle ma dziś dopisać, więc nie powinno być większych utrudnień dla zawodników.

Transmisja z serii treningowych na antenie  TVP Sport  od godziny 15:35.  Transmisja z kwalifikacji  –  na antenach TVP1  od godziny 17:55, TVP Sport (godz. 17:55) i Eurosport 1 (godz. 17:45).

Kalendarz zawodów na nadchodzący weekend:

Kalendarz Pucharu Świata w Wiśle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi