Strona Główna / Piłka Nożna / “Ranking Forbesa”: Zbigniew Boniek najbardziej wpływowym człowiekiem w polskim sporcie

“Ranking Forbesa”: Zbigniew Boniek najbardziej wpływowym człowiekiem w polskim sporcie

Magazyn “Forbes” i firma badawcza Pentagon Research po raz trzeci stworzyli wspólnie ranking najbardziej wypływowych osób w polskim sporcie. Drugi rok z rzędu, człowiekiem roku w tej dziedzinie został prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Boniek, wyprzedzając drugiego – Adama Małysza i trzeciego – Roberta Lewandowskiego!

W pierwszej piątce rankingu znalazły się aż 3 osoby związane z piłką nożną: 1 – Zbigniew Boniek, 3 – Robert Lewandowski i 5 – Adam Nawałka. – Ranking pokazuje jednak, że coraz więcej jest w nim miejsca dla przedsiębiorców, a także byłych sportowców. Osób, które mają pomysł, co robić po swojej karierze – zauważa jeden z twórców rankingu, Adam Pawlukiewicz.

Ranking powstał dzięki badaniom, podzielonym na kilka etapów. W pierwszej kolejności wyłoniono 200 kandydatów, następnie w badaniach rynkowych uwzględniono już tylko 80 osobistości. Wśród nich znaleźli się: sportowcy, byli sportowcy, trenerzy, działacze sportowi, dziennikarze sportowi oraz przedsiębiorcy i menedżerowie zajmujący się sportem. W badaniu sondażowym oceniono oddźwięk społeczny wyłonionych kandydatów, na który składały się 3 elementy: rozpoznawalność, medialność i wizerunek. Niezależnie od prowadzonych badań, poproszono również ekspertów z dziedziny biznesu, marketingu i sportu o ocenę wpływu kandydatów na rynek sportowy w Polsce.

Jak dodają twórcy rankingu – W obecnym świecie trzeba być medialnym, umieć rozmawiać z dziennikarzami, ważne jest cieszyć się dobrym wizerunkiem i być cenionym przez ekspertów.

Ranking: Najbardziej wpływowi ludzie sportu 2017

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi