Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Richard Freitag wycofuje się z Turnieju Czterech Skoczni!

Richard Freitag wycofuje się z Turnieju Czterech Skoczni!

Jak informuje niemiecki dziennik “Bild”, Richard Freitag nie wystartuje w ostatnim konkursie 66 Turnieju Czterech skoczni, który odbędzie się 6 stycznia w Bischofshofen. Dotąd występ Niemca stał pod znakiem zapytania.

Podczas konkursu na skoczni Bergisel w Innsbrucku Niemiec upadł przy lądowaniu na 130 metrze, jednak opuścił zeskok o własnych siłach. Pierwsze doniesienia na temat stanu zdrowia skoczka były optymistyczne – Pierwsze badania wykazują, że Richard nie odniósł większych obrażeń, więc jeśli będzie to możliwe, z pewnością spróbuje wystartować w Bischofshofen –poinformował lekarz niemieckiej kadry Mark Dorfmueller.

Pomimo tego, że Niemiec nie odniósł poważniejszych obrażeń, zdecydował się zakończyć swój udział w 66 Turnieju Czterech Skoczni. Richard wciąż narzeka na ból w lewym biodrze i nie czuje się zbyt dobrze.

Po dzisiejszym porannym badaniu poleciłem Richardowi Freitagowi, aby nie startował w Bischofshofen. Stłuczone lewe biodro znacznie ograniczaja możliwość ruchu, a ponadto jest bardzo bolesne. W takim przypadku, sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie nie ma sensu – dodaje lekarz niemieckiej reprezentacji.

Sam kontuzjowany mówi – W tym momencie skoki narciarskie nie mają dla mnie żadnego sensu. Z powodu stłuczenia nie mogę prawidłowo wykonać pozycji dojazdowej, a co za tym idzie, również i dynamicznego wyjścia z progu. Dlatego przystałem na radę lekarza naszej drużyny i robię sobie przerwę. Po raz pierwszy kończę Turniej Czterech Skoczni tak wcześnie. To bardzo rozczarowujące, ale ponieważ w tym sezonie jest jeszcze wiele trofeów do zdobycia, byłoby bardzo nierozsądnie nie słuchać swojego własnego ciała.

Absencja Richarda Freitaga w Bischofshofen może spowodować utratę prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Stanie się tak, jeśli Kamil Stoch zwycięży w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni.

Jak dodaje niemiecki dziennik, Freitag prawdopodobnie zrezygnuje również ze startów w Kulm, które odbędą się w dniach 13-14 stycznia. Aktualny lider Pucharu Świata ma powrócić do rywalizacji na mistrzostwa świata w lotach, które odbędą się w dniach 19-21 stycznia w Obertstdorfie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi