Strona Główna / Piłka Nożna / Ronaldinho kończy karierę!

Ronaldinho kończy karierę!

Wirtuoz futbolu – Ronaldinho Gaucho – zdecydował się zakończyć sportową karierę. Prawie 38-letni piłkarz znany był przede wszystkim z występów w FC Barcelonie.

Publié par Ronaldinho Gaúcho sur mardi 14 novembre 2017

 

Brazylijczyk kojarzony był z nadzwyczajnymi umiejętnościami technicznymi, które prezentował w klubach, których był zawodnikiem. Największymi jego sukcesami są: zdobycie Ligi Mistrzów w barwach FC Barcelony (2006), dwukrotny tytuł piłkarza roku FIFA (2004,2005), mistrzostwo świata oraz dwukrotne zdobycie mistrzostwa Ameryki Południowej z reprezentacją Brazylii.

Poza Barceloną występował również w innych klubach europejskich. Ronaldinho grał w Paris Saint-Germain czy Milanie. W 2011 roku wrócił do swej ojczyzny, gdzie grał w klubach: Flamengo i Atletico Mineiro. Cztery lata temu znalazł się w meksykańskim Queretaro, a rok później wrócił ponownie do Brazylii i rozegrał kilka spotkań we Fluminense, które było jego ostatnim profesjonalnym klubem. Od tego czasu Brazylijczyk występował zazwyczaj w meczach towarzyskich i charytatywnych.

Oficjalne pożegnanie piłkarza jest wstępnie zaplanowane na sierpień bieżącego roku. Przede wszystkim ma to nastąpić  po mistrzostwach świata w Rosji – informuje jego agent, a zarazem brat – Roberto de Assis Moreira. Ma to być seria pożegnalnych meczów towarzyskich w Brazylii, Europe oraz Azji.

W poniższym filmie można zobaczyć umiejętności Brazylijczyka z jego najlepszych lat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi