Strona Główna / Portal Wielotematyczny / Wiktoria – streszczenia odcinków, bohaterowie, aktorzy, zapowiedzi!

Wiktoria – streszczenia odcinków, bohaterowie, aktorzy, zapowiedzi!

Wiktoria – nowy serial w TVP1, o czym opowiada, kiedy będzie emitowany?

W piątek 20 stycznia 2017 w TVP1 premiera nowego brytyjskiego serialu Wiktoria. Serial opowiada o życiu Wiktorii Hanowerskiej, która wstąpiła na tron Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii w bardzo młodym wieku 18 lat i panował przez 63 lata. Została cesarzową Indii, ożeniła się z księciem Albertem i wydała potomstwo, które zasiadło na tronach Rosji, Rumuni, Niemiec, Jugosławii i Grecji.

Aktorzy i bohaterowie serialu Wiktoria:

 • Jenna Coleman jako Królowa Wiktoria
 • Tom Hughes jako Książę Albert
 • Catherine H. Flemming jako Katarzyna, księżna Kentu
 • Daniela Holtz jako Baronowa Lehzen
 • Adrian Schiller jako Penge
 • Nell Hudson jako Panna Skerrett
 • Rufus Sewell jako Lord Melbourne
 • Ferdinand Kingsley jako Charles Francatelli
 • Eve Myles jako Pani Jenkins
 • Terence Beesley jako Buxton
 • Basil Eidenbenz jako Lohlein
 • Tommy Knight jako Brodie
 • David Oakes jako Książę Ernest
 • Margaret Clunie jako Harriet, księżna Sutherland
 • Anna Wilson-Jones jako Lady Emma Portman

i inni Paul Rhys (Sir John Conroy), Peter Firth (Wilhelm, książę Cumberland), Nichola McAuliffe (Księżna Cumberland), Nigel Lindsay (Sir Robert Peel), Alice Orr-Ewing (Lady Flora Hastings), Nigel Passey (młody książe Ernest), Peter Bowles (Książe z Wellington), Annabel Mullion (Lady Beatrice Gifford), Jordan Waller (Lord Alfred Paget), Nicholas Agnew (Książę George), Paul Leon Bridger (Główny kucharz), Fernanda Lara (Mamka) Taavi Peelo (Żołnierz armii królewskiej), Charlotte Mason Apps (Profesjonalna tancerka), Richard Varley (Lokaj), Paul Redfern (Monter).

Twórca serialu Wiktoria: Daisy Goodwin

Studio serialu Wiktoria: Mammoth Screen

Zdjęcia: John Lee

Serial nagrywano w Coneysthorpe i Yorku.

Zapowiedź serialu:

Wiktoria streszczenia odcinków – opisy, zwiastuny, zapowiedzi:

Wiktoria – Odcinek 1:

Co się wydarzy w Wiktoria odc. 1? Wiktoria po śmierci ojca wstępuje na tron w wieku 18 lat. Młoda królowa nie razi sobie z dworskimi intrygami. Próbuje uwolnić się od wpływu matki, księżnej Kentu i jej kochanka sir Johna Conroya. Znajduje wsparcie u Lorda Melbourne’a.

Gdzie obejrzeć Wiktoria odc. 1? Serial Wiktoria – Odcinek 1 będzie emitowany w telewizji dnia 20 stycznia 2017 na kanale TVP1 od godz. 20:30. Powtórka serialu Wiktoria odc. 1 zostanie wyemitowana dani 21 stycznia 2017 w TVP1 od godz. 12:25. Powtórki będzie można oglądać również na VOD.TVP.PL -> Wiktoria na VOD.TVP.PL.

Wiktoria – Odcinek 2:

Co się wydarzy w Wiktoria odc. 2? W pierwszym roku władzy królowej Wiktorii upada rząd lorda Melbourne’a. Królowa odmawia współpracy z następcą ulubionego lorda, wywołuje to fale krytyki wśród mieszkańców Zjednoczonego Królestwa. Królowa jest nieugięta, lord wraca na stanowisko premiera .

Gdzie obejrzeć Wiktoria odc. 2? Serial Wiktoria – Odcinek 2 będzie emitowany w telewizji dnia 27 stycznia 2017 na kanale TVP1 od godz. 20:30. Powtórka serialu Wiktoria odc. 2 zostanie wyemitowana dani 28 stycznia 2017 w TVP1 od godz. 10:00. Powtórki będzie można oglądać również na VOD.TVP.PL -> Wiktoria na VOD.TVP.PL.

Wiktoria – Odcinek 3:

Co się wydarzy w Wiktoria odc. 3? Królowa kończy 20 lat. O jej rękę zaczyna się ubiegać wielu europejskich książąt. W głowie Wiktorii jest jednak zupełnie ktoś inny – lord Melbourne, premier Anglii. Królowa wyznaje mu miłość, jednak Lord odtrąca jej uczucia. Wiktoria postanawia nie wychodzić za mąż. W pałacu pojawia się niemiecki książę Albert.

Gdzie obejrzeć Wiktoria odc. 3? Serial Wiktoria – Odcinek 3 będzie emitowany w telewizji dnia 3 lutego 2017 na kanale TVP1 od godz. 20:30. Powtórka serialu Wiktoria odc. 3 zostanie wyemitowana dani 4 lutego 2017 w TVP1 od godz. 12:35. Powtórki będzie można oglądać również na VOD.TVP.PL -> Wiktoria na VOD.TVP.PL

Wiktoria – Odcinek 4:

Co się wydarzy w Wiktoria odc. 4? Do pałacu przybywają Albert i Ernest – książęta z Niemiec. Matka i wuj Wiktorii próbują nakłonić królową do szybkiego zamążpójścia, jako odpowiedniego kandydata proponują księcia Alberta. Wiktoria zgadza się i proponuje mu małżeństwo.

Gdzie obejrzeć Wiktoria odc. 4? Serial Wiktoria – Odcinek 4 będzie emitowany w telewizji dnia 10 lutego 2017 na kanale TVP1 od godz. 20:30. Powtórka serialu Wiktoria odc. 4 zostanie wyemitowana dani 11 lutego 2017 w TVP1 od godz. 12:35. Powtórki będzie można oglądać również na VOD.TVP.PL -> Wiktoria na VOD.TVP.PL

Wiktoria – Odcinek 5:

Co się wydarzy w Wiktoria odc. 5? Wiktoria i Albert zakochują się w sobie. Niestety książę nie cieszy się zbyt dużym uznaniem, parlament nie przyznaje mu tytułu lorda oraz pensji. Książę sam musi wywalczyć dobrą pozycje i uznanie wśród narodu.

Gdzie obejrzeć Wiktoria odc. 5? Serial Wiktoria – Odcinek 5 będzie emitowany w telewizji dnia 17 lutego 2017 na kanale TVP1 od godz. 20:30. Powtórka serialu Wiktoria odc. 5 zostanie wyemitowana dani 18 lutego 2017 w TVP1 od godz. 12:35. Powtórki będzie można oglądać również na VOD.TVP.PL -> Wiktoria na VOD.TVP.PL

Wiktoria – Odcinek 6:

Co się wydarzy w Wiktoria odc. 6? Królowa Wiktoria i książę Albert już są po ślubie. Albertowi nie wystarcza rola męża królowej, planuje jak zdobyć pozycję i szacunek niechętnych do niego Anglików. Postanawia zaangażować się w działalność zwalczania niewolnictwa w Ameryce.

Gdzie obejrzeć Wiktoria odc. 6? Serial Wiktoria – Odcinek 6 będzie emitowany w telewizji dnia 24 lutego 2017 na kanale TVP1 od godz. 20:30. Powtórka serialu Wiktoria odc. 6 zostanie wyemitowana dani 25 lutego 2017 w TVP1 od godz. 12:35. Powtórki będzie można oglądać również na VOD.TVP.PL -> Wiktoria na VOD.TVP.PL

Wiktoria – Odcinek 7:

Co się wydarzy w Wiktoria odc. 7? Królowa Wiktoria zachodzi w ciąże, musi wyznaczyć regenta na wypadek swojej śmierci. Wybiera księcia Alberta, który powoli zaczyna zyskiwać w oczach parlamentarzystów. Królowa zaczyna dzielić się obowiązkami z mężem.

Gdzie obejrzeć Wiktoria odc. 7? Serial Wiktoria – Odcinek 7 będzie emitowany w telewizji dnia 3 marca 2017 na kanale TVP1 od godz. 20:30. Powtórka serialu Wiktoria odc. 7 zostanie wyemitowana dani 4 marca 2017 w TVP1 od godz. 01:20. Powtórki będzie można oglądać również na VOD.TVP.PL -> Wiktoria na VOD.TVP.PL

Wiktoria – Odcinek 8:

Co się wydarzy w Wiktoria odc. 8? Królowa Wiktoria jest w zaawansowanej ciąży, znosi ją źle. Zmienne nastroje wpływają na złe stosunki z Albertem. Książę Cumberland liczy na śmierć Wiktorii w czasie porodu, wtedy to on będzie chciał zająć miejsce na tronie. Dochodzi do zamachu na życie królowej.

Gdzie obejrzeć Wiktoria odc. 8? Serial Wiktoria – Odcinek 8 będzie emitowany w telewizji dnia 10 marca 2017 na kanale TVP1 od godz. 20:30. Powtórka serialu Wiktoria odc. 8 zostanie wyemitowana dani 11 marca 2017 w TVP1 od godz. 01:05. Powtórki będzie można oglądać również na VOD.TVP.PL -> Wiktoria na VOD.TVP.PL

Wiktoria – streszczenia odcinków, bohaterowie, aktorzy, zapowiedzi!