Strona Główna / Moda, Uroda i Zdrowie / Sieciówka H&M pali swoje ubrania w piecach!

Sieciówka H&M pali swoje ubrania w piecach!

Szwedzki gigant odzieżowy H&M co roku spala tony ubrań.

Sprawę nagłośniła szwedzka telewizja SVT, według której, przez ostatnie pięć lat firma H&M niszczyła wyprodukowaną odzież  w elektrociepłowni w mieście Vasteras, w Szwecji. Dziennikarze śledczy wspomnianej stacji odkryli, że  w 2016 roku firma spaliła 19 ton odzieży. To dwa razy więcej niż w Danii, gdzie podobne dochodzenie przeprowadziła telewizja TV2. Tam H&M spalił w ubiegłym roku 9,6 ton nowych rzeczy.

Szwedzki gigant odzieżowy H&M co roku spala tony ubrań.
Szwedzki gigant odzieżowy H&M co roku spala tony ubrań.

 

Przedstawiciele firmy tłumaczą, iż chodzi o produkty, które zostały zniszczone podczas transportu, uszkodzone przez wodę lub pleśń, albo zawierały dużą ilość chemikaliów. Jak twierdzi przedstawicielka H&M Cecilia Stromblad Brannsten:  Naszym obowiązkiem wobec klientów i obowiązkiem prawnym jest nie sprzedawanie szkodliwych produktów w sklepach. Chcemy, by nasze produkty były używane jak najdłużej.

H&M zapowiada, że do 2020 roku przestanie wykorzystywać niektóre z substancji chemicznych, stosowanych przy produkcji odzieży.

A co na to szwedzka minister środowiska Karolina Skog? Przeraża ją  to, że  w  produktach H&M  jest tyle chemikaliów, iż nie nadają się do sprzedaży. “To znak czegoś, co jest moim zdaniem problematyczne” – dodaje pani minister.

Zastanawiające jest, że w kraju uchodzącym za ekologiczny, przyjazny naturze, spala się tony ‘odzieży chemicznej’ w miejskich systemach grzewczych. Aż strach pomyśleć, jakim powietrzem oddychamy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi