Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Skandal podczas Pucharu Świata – Austriaccy skoczkowie okradzeni!

Skandal podczas Pucharu Świata – Austriaccy skoczkowie okradzeni!

Po odwołanym niedzielnym konkursie indywidualnym w Bad Mitterndorf austriaccy skoczkowie stracili część swoich rzeczy. Włamano się do jednego z kontenerów, w których gospodarze zawodów przechowywali sprzęt.

Pogoda panująca podczas niedzielnego popołudnia w austriackim Bad Mitterndorf zmusiła organizatorów do odwołania kwalifikacji, a później konkursu indywidualnego. Niestety, podczas zamieszania panującego wokół zawodów, ktoś postanowił włamać się do jednego z kontenerów. Jak okazało się później – ofiarą padli austriaccy skoczkowie, którzy de facto na własnym terenie powinni czuć się najbezpieczniej.

Do włamania doszło prawdopodobnie w niedzielę w nocy. Najwięcej swoich rzeczy stracił Gregor Schlirenzauer, któremu skradziono kurtkę, buty sportowe i spodnie. Poza nim straty ponieśli również Stefan Kraft i Clemens Aigner, którym skradziono kurtki przeciwwiatrowe, a także Michael Hayboeck, któremu skradziono czapkę. Sprawą zajmuje się obecnie austriacka policja.

Najcenniejsze sprzęt Austriacy przechowywali jednak w innym miejscu. Dzięki temu nie skradziono np. nart czy kombinezonów skoczków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi